Islık protestosu sokağa indi!

Islık protestosu sokağa indi!

Galatarasaylılar, Aslantepe'deki ıslık protestosu için sokaklara döküldü. Galatasaray, FenerChe grubu ve Beşiktaş'lıların da katıldığı taraftarlar ve vatandaşlar ıslık protestosuna karşı yürütülen baskıları kınamak için Taksim'de yürüdü. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları Taksim'de birlik oldu. Atkıları yanyana sallandı.

1/ 10
Islık protestosu sokağa indi!

Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların, ıslık çalarak protesto yapanlara tepki göstermesi Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası'ın organize ettiği yürüyüşle protesto edildi.

Taraftar gruplarından oluşan yaklaşık bin kişi, İstiklal Caddesi'nde "ıslık" çalarak yürüdü.

Hükümet ile muhalefet arasında tartışmaya neden olan "ıslıklı protesto" bugün sokağa taştı.

2/ 10
Islık protestosu sokağa indi!

Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası'nın organize ettiği ve aralarında Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon başta olmak üzere Süper Lig ve diğer liglerde bulunan takımların bine yakın taraftarları, Beyoğlu Taksim Meydanı'nda toplanarak protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. “ Sporda sinmeyeceğiz, susmayacağız, seyirci kalmayacağız", “ Ya hep beraber ya hiç birimiz", “tek yumruk Fenerbahçe" yazılı pankartlar açan taraftarlar yürüyüş boyunca, “ kimse şah değil padişah değil", “ Kümeye Tayyip" sloganları attılar. Sık sık ıslık ve düdük çalan topluluğa çevreden de alkışlarla destek geldi. Yürüyüş sırasında çevikkuvvet polisinin yoğun güvenlik önlemi alması dikkat çekti. Galatasaray Meydanı'na kadar yürüyen kalabalık grup burada bir basın açıklaması yaptı.

3/ 10
Islık protestosu sokağa indi!

Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Metin Kurt yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “ Galatasaray Stadı'nın ıslıklı tepkisi diktatörlük isteyen zihniyetin padişahlık özentilerinin heveslerini kursağında bırakmıştır. Başbakan stat açılışını siyasi bir şova çevirmeye çalışmış ancak 8 yıllık iktidarın yıkım politikalarından usanan halkımızın tepkisi Galatasaray taraftarının aracılığıyla yüzüne vurulmuştur. Devrimci Spor Emekçileri Sendikası bu tepkinin haklı olduğunu ve yaşanan protestonun emekçi halkımızın sesinin bir yansıması olduğunu düşünmektedir.

4/ 10