İşte evren...

İşte farklı iklimlerin, farklı kültürlerin etkileyici dünyası...

İşte evren...

Dünyanın her yerinden bambaşka mazaralar herkesi büyülüyor. İşte farklı iklimlerin, farklı kültürlerin etkileyici dünyası... Gizemi hala çözülemedi Peru'da iki dağ arasında yükseltilmiş bir bölgede bulunan Machu Picchu antik kenti, genellikle sis nedeniyle gizlenmiş bir bölgedir. İnşasında tekerleğin bile kullanılmadığı düşünüldüğünde görenleri hayretler içerisinde bırakan Machu Picchu, aşağıdaki vadiden bakıldığında görülmemektedir.

1/ 26
İşte evren...

15. yüzyılın ortalarında inşa edilmesine rağmen İspanyol İstilacılar tarafından kayıt altına alınmamıştır. Antik kent 1530’lu yıllarda bu istilacılar tarafından yerle bir edilmiştir. Günümüze kadar ulaşabilmiş bölümler arasında dini törenler için kullanıldığı tahmin edilen tapınaklar bulunmaktadır.

2/ 26
İşte evren...

Kuruluş amacı ve anlamı bugüne kadar gelmiş olan tartışma konusudur. Günümüze gelmeyi başarmış bilimsel kanıt içerikli çok fazla ipucu bulunmamasından sadece tahminler yapılabilmektedir.

3/ 26
İşte evren...

Bu yüzden o zamanlardaki adı bilinemeyen şehir, ismini bugün yakınlarda olan bir dağ zirvesinden almıştır. Şehrin tarım alanı olarak kullanılan teraslardan oluşan bölümleri, Eski Zirve (Quechua dilinde: Machu Picchu) denen dağın eteklerindedir. Şehrin sonunda ise Genç Zirve (Quechua dilinde: Wayna Picchu)yükselir.

4/ 26