İzmir ve İstanbul'da denize girme rehberi

İzmir ve İstanbul'da denize girme rehberi

İzmir ve İstanbul'da denize girme rehberi

Kentler yaz güneşi altında kavrulup erirken; sakinlerine biraz serinlemek, hararet atabilmek için serin serin sular, püfür püfür kumsallardan başka çare kalmıyor. Hadi Ankara’yı anladık: “Annneaa orada deniz yok”... Ama İstanbul ve İzmir öyle mi? Birinin üç, diğerinin altı tarafı denizle çevrili... Gelin başkentliyi havuz başında serinletelim, biz 34 ve 35 plakalılar kendimizi şehrin sıcak kumlarından serin sularına emanet edelim.

1/ 17
İzmir ve İstanbul'da denize girme rehberi

EN YENİSİ KİLYOS’TA BABYLON BEACH

Beach deneyimini Çeşme’den İstanbul’a taşıyan Babylon ekibinin son numarası Kilyos’taki plaj. Ege ve Akdeniz mutfağını Karadeniz’e taşıyan bir restoranı var, 12 ay boyunca açık olacak. Etraf ünlü sanatçıların yaptığı grafittilerle süslü. Her cumartesi-pazar 17.00-20.00 arasında, Bora Uzer’le akşamüstü partileri yapılıyor. 22 Ağustos’ta İzlanda’dan nordik melodilerle konser verecek Gusgus Grubu için gün sayılıyor.
> Deniz nasıl: Kaliform sayısı 10, iyi kalitede su demek
Nasıl girerim? Haftaiçi 40, haftasonu 50 lira
Nasıl giderim? Dadüşşafaka’dan servis oluyor
(0530) 959 79 15

2/ 17
İzmir ve İstanbul'da denize girme rehberi

EN ROMANTİĞİ SEDEF ADASI’NDA CLUB ADA

Restorandaki masanızdan, akşam denizinin son demlerinin tadını çıkarmaya çalışanları izliyorsunuz, karşınızda, Bostancı-Maltepe-Pendik’teki evlerin camları, batan güneşin kızıllığından alev alev yanıyor. Sofranız, balıkçılardan günlük alınan olta balığı gibi deniz mahsulleriyle donatılmış, onlara Akdeniz mutfağının en leziz tabakları eşlik ediyor. Bayramdan sonra gitmek isteyenler için haftasonu kahvaltı ve akşamları meyhane keyfi de var.
Deniz nasıl: Toplam kaliform sayısı 10, iyi kalitede su demek.
Nasıl girerim? Haftaiçi 30, haftasonu 50 lira.
Nasıl giderim? Sedef Adası’na vapura binebilirsiniz
(0216) 382 48 27

3/ 17
İzmir ve İstanbul'da denize girme rehberi

EN AYKIRISI KİLYOS’TA SUMA BEACH

Şahane bir kumsal, ucunda tertemiz uzanan Karadeniz... Ama arkanızı döndüğünüzde geceden kalmış zombilerin sizi izlediğini görebilirsiniz. Çünkü Suma Beach’in müşterilerinin yarısı sabahtan geliyorsa, bir yarısı geceden geliyor; sabaha kadar hiç uyumadan partiledikten sonra ertesi gün plaj sefasına devam ediyor. Yiyecek-içecek fiyatları diğer plajlara göre daha fazla ama yine en eğlenceli akşamüstü partileri burada yapılıyor.
Deniz nasıl: Civarda kaliform sayısı 10, iyi kalitede su demek.
Nasıl girerim? Haftaiçi ve haftasonu 60 lira.
Nasıl giderim? Taksim’den servisler var
(0535) 767 35 27

4/ 17