Kas uğruna bu yapılır mı?

Kas uğruna bu yapılır mı?

Kas uğruna bu yapılır mı?

Kaslı olmak için başvurduğu yöntem az daha hayatına mal olacaktı. 25 yaşındaki Romario Dos Santos Alves kollarına yağ ve alkol enjekte ederek az daha kollarını kaybedecekti. Brezilya'nın Caldas Novas kentinde yaşayan ve eski bir güvenlikçi olan Alves, vücudunu geliştirmek için sentetik dolgu denilen "synthol" kullandı...

1/ 15
Kas uğruna bu yapılır mı?

2/ 15
Kas uğruna bu yapılır mı?

Çoğu zaman bu ilacın enjekte edilmesi için karısı Marisangela Marinho (22)'den yardım aldı. Alışkanlığın devam etmesi üzerine karısı "ya synthol ilacını bırakacaksın ya da ben senden ayrılacağım" dediğini anlatan Alves, kendisinin de bu durumdan rahatsız olduğunu açıkladı. Aldığı yağ toksinleri nedeniyle böbrek yetmezliği bile yaşadı. Her şey daha sert, kaya gibi kaslara sahip olmak için yapan Alves, kaslarının anormal derecede ağrıması üzerine doktora gitti.

3/ 15
Kas uğruna bu yapılır mı?

Doktorların verdiği yanıt neredeyse Alves'in hayatını karartıyordu. Kaslardaki yağların alınması içi doktorlar kollarının kesilmesi gerektiğini söyledi. Karısının hamile olduğunu söyleyen Alves "Ne yapacağımı şaşırmıştım. Doktorlar bana, 'Ya kollarını keseceğiz ya ada bütün uzuvlarını kesmek zorunda kalacağız' dedi.

4/ 15