Kel ve güzellik kraliçesi!

Güzel bir duruşa ve iyi bir görünüşe sahip olma için saça gerek olmadığını yeni Delaware güzeli Kayla Martell kanıtladı.

Kel ve güzellik kraliçesi!

Bir güzellik kraliçesi olmak için güzel bir duruşa ve iyi bir görünüşe sahip olmak gerekir ama saça gerek olmadığını yeni Delaware güzeli Kayla Martell kanıtladı. Milford şehrinden Kayla Martell, halk arasında saçkıran olarak da bilinen "alopecia areata" hastalığı sebebiyle 10 yaşında saçlarını kaybetti. Yarışmaya bir perukla katıldı ve kazandı. 21 yaşındaki genç kız yarışmadan hemen sonra peruğunu çıkartıp kamera karşısında geçti ve eskiden saçları olmadığı için çok üzüldüğünü ve dışarıya bile çıkamadığını bu duruma alışabilmek için yıllarca uğraştığını söyledi.

1/ 5
Kel ve güzellik kraliçesi!

Yarışmaya daha önce de katıldığı ancak seçilemeyince hayal kırıklığına uğradığını belirten Martell, "Tüm ümitlerimi kaybetmişken, alopecia areata hastası beş yaşındaki Liliana Martell ile tanıştım. Küçük kız bana cesaret verdi ve beni yarışmaya tekrar katılmaya ikna etti" şeklinde konuştu. Küçük Liliana'ya minnettar olduğunu belirten Kayla Martell'in hedefi Amerika güzeli seçilerek bu hastalığı çeken diğer insanlara da ilham vermek.

2/ 5
Kel ve güzellik kraliçesi!

3/ 5
Kel ve güzellik kraliçesi!

4/ 5