Kışın okul, yazın pansiyon !

Adana'daki bir ilköğretim okulunda pansiyon hizmeti uygulanıyor.

Kışın okul, yazın pansiyon !

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde, denize sıfır konumda bulunan ilköğretim okulunda tatil sezonu başladı. Okulun sınıflarını 15 gün için 150 TL'den kiralayabilen tatilciler, sıraları birleştirerek üzerine serdikleri yataklarda uyuyorlar.

1/ 6
Kışın okul, yazın pansiyon !

Her yıl pansiyon okul olarak hizmet veren Atatürk İlköğretim Okulu'nun Müdürü Osman Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendi okullarıyla birlikte Yumurtalık Çok Programlı Lisesi'nin de tatil döneminde pansiyona dönüştürüldüğünü ancak, bu okulun bakım çalışmaları nedeniyle tatilci kabul etmemesinin ilköğretim okulundaki sınıflara rağbeti artırdığını söyledi.

2/ 6
Kışın okul, yazın pansiyon !

Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onayı ile hem okula gelir sağlamak hem de dar gelirlilere ucuz tatil imkanı yaratmak amacıyla pansiyona dönüştürülen ilköğretim okulunda tatil sezonunun mutlu başladığını, daha ilk günden 9 sınıfın birden dolduğunu bildirdi.

3/ 6
Kışın okul, yazın pansiyon !

8 KİŞİ, GÜNLÜK 1.25 TL

Ucuz tatil yapmanın keyfini çıkaran vatandaşların, sınıflardaki sıraları birleştirerek, üzerine serdikleri yataklarda uyuduklarını belirten Küçük, şöyle devam etti:

4/ 6