Kızlar yurdunda protesto

Kızlar yurdunda protesto

Kızlar yurdunda protesto

İZMİR Ege Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan kız öğrenciler kurumun internet sitesinden açıklanan yeni düzenleme planlarını protesto etti. Yüzlerce kız öğrenci kurumun bahçesinde sloganlar eşliğinde yürüyüş yaparak, yurt yönetimine tepkisini dile getirdi.

1/ 13
Kızlar yurdunda protesto

Kampüs içinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu, bu yıl itibariyle sadece kız öğrencilerine tahsis edilmesinin ardından yapılan farklı eylemlerle gündeme geldi. Akşam saatlerinde biraraya gelen kız öğrenciler, bu eylemlere bir yenisini ekledi. Yurdun 111 TL olan aylık ücretin 170 TL’ye, giriş saatlerinin de 23.00’ten 21.00’e alınacağını öğrendiklerini belirten öğrenciler, duruma tepki göstermek için, dün saat 20.00 sıralarında, kurumun bahçesinde toplandı.

2/ 13
Kızlar yurdunda protesto

Erkeklerin başka bir yurda taşınması sebebiyle eyleme sadece, kız öğrenciler katıldı. Ellerinde büyük bir ’KYK düzenlemeleri iptal edilsin’ yazılı pankartı taşıyan yüzlerce kız öğrenci, "Yeriz içeriz sanane", "müşteri değil öğrenciyiz" ve "haremlik selamlık istemeyiz" sloganları attı.

3/ 13
Kızlar yurdunda protesto

Yurdun bahçesinde sloganlar eşliğinde tur atan öğrenciler ardından kurumun giriş kapısına geldi. Burada oturma eylemi de yapan öğrenciler, yemek fişleriyle eskinin aksine tek bir içecek alabileceklerini, kısıtlamaların kendilerini olumsuz yönde etkilediğini ifade ettiler.

4/ 13