Köpek balıklarını ağzıyla besliyor

Antalya'da bir su parkında çalışan İsmet Soygu, köpek balıklarını ağzıyla besliyor.

Köpek balıklarını ağzıyla besliyor

Antalya'daki su parkı Aquapark'ta açılan köpek balığı ve vatoz havuzunda görevli İsmet Soygu, tek tek isimlendirdiği köpek balıklarını, ağzına aldığı küçük balıkları yedirerek besliyor.

1/ 7
Köpek balıklarını ağzıyla besliyor

Adrenalin tutkunu turistlerin ziyaret ettiği heyecan havuzunda, insana saldırmayan mustelus mustelus (mahmuzlu camgöz) türü 10 köpekbalığı ve Rhinoptera Marginata türü 4 vatoz bulunuyor. Günde 3 kez sardalya, kalamar ve ahtapotla beslenen köpek balıkları ve vatozlar, ortalama 20 kilogram deniz ürünü tüketiyor. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi ve beslenme sorumlusu İsmet Soygu, tek tek isim verdiği köpek balıklarını özenle besliyor. Doğal ortamın dışına çıkmamak için köpek balıklarına dişleriyle tuttuğu balıkları yediren Soygu'yu turistler de yakından izliyor.

2/ 7
Köpek balıklarını ağzıyla besliyor

Beline bağladığı kurşun ağırlıklarla derinliği 1.20 metre olan havuzun dibine oturan ve besleme işlemini gerçekleştiren İsmet Soygu, "Kimi zaman havuzun içine yemleri döküyoruz onlar avlarını tek tek bularak tüketiyor. Kimi zaman ise ben havuza giriyorum ve ellerimle ağzımı kullanıp beslenmelerini gerçekleştiriyorum" dedi.

3/ 7
Köpek balıklarını ağzıyla besliyor

4/ 7