Korkunç tedavi yöntemleri

İşte birbirinden korkunç o tedavi yöntemleri...

Korkunç tedavi yöntemleri

Bir zamanlar hastalıklarla mücadelede çok daha ilkel metotlar kullanılırdı; zira modern tıp henüz hayatımızı kolaylaştırmamıştı. Az sonra okuyacaklarınız o günlerde teknolojinin el değemediği hastalıklara karşı korkunç tedavi yöntemlerini gözler önüne seriyor. İşte mastürbasyon önleyici kelepçe başta olmak üzere birbirinden korkunç o tedavi yöntemleri... (Kaynak: Distractify)

1/ 19
Korkunç tedavi yöntemleri

Mekanik Akciğerler Yıllar yıllar önce çocuk felci aşısından da önce çocuklar mekanik akciğer denilen bir cihaza yerleştiriliyordu. Görünüşü son derece korkutucu olan bu ilkel yöntem ile çocuklar haftalarca hareketsiz bir şekilde bu bölmelerde tutulur ve bir tek kafalarını sağa sola döndürmelerine olanak verilirdi.

2/ 19
Korkunç tedavi yöntemleri

Mekanik Akciğerler Bir yandan da makine nefes alıp verme işlemini çocuklara yaptırırken konuşma şansına sahip oluyorlardı.

3/ 19
Korkunç tedavi yöntemleri

Bronzlaşan bebekler D vitamini eksikliğine bağlı olarak kemiklerin günden güne zayıflamasına neden olan ve şekil bozukluklarına yol açan raşitizm hastalığına karşı yapay bronzlaşma yöntemi kullanılırdı. O günler D vitamini takviyesi yapılamadığından solaryum ile bu ihtiyaç giderilmekteydi.

4/ 19