Kuzey Kore'nin en katı yasakları

Kuzey kore yasakları,en ilginç kuzey kore yasakları

Kuzey Kore'nin en katı yasakları

Kuzey Kore her zaman yasakları ve gizliliği ile bilinen bir ülkedir.Lider Kim Jong-un ile birlikte gezen generallerin fotoğrafları ile Kuzey Kore hafızalarımıza kazındı.Peki Kuzey Kore'nin yasaklarının neler olduğunu hiç duydunuz mu? Sene 2016 olmuş ama bakın Kuzey Kore yasakları nasıl ilkel seviyede!

1/ 10
Kuzey Kore'nin en katı yasakları

Kuzey Kore'de sadece devletin belirlediği kanallar izlenmektedir.Ülkedeki televizyonlarda sadece bu devlet kanalların frekanslarını çekecek şekilde üretilmektedir.Bazı haberlere göre ise güney kore kanallarını izleyenlerin idam edildiği belirtilmektedir.

2/ 10
Kuzey Kore'nin en katı yasakları

Kuzey Kore'de yabancı sigara içmek yasak.Yerli sigaralara ise yüksek oranda zam uygulanıyor.Lider kim Jong-'un hastane açılışında bile tütün içtiğini görmek mümkün.

3/ 10
Kuzey Kore'nin en katı yasakları

İnternet ülkede yasak.Sadece çok üst düzey devlet yetkilileri sınırsız internet kullanmaktadır.Halk'ın bir çoğu bilgisayar nedir bilmiyor.Kendi ülke içi ağları olan Kuzey Kore'de devlet yetkilileri sınırlı olarak interneti kullanmaktadır.Yasak olmasının sebebi ise diğer ülkelerde olan kötü şeyleri görüp halkın onlara karşı olumsuz bir tavır içine girmesi ihtimali.

 

4/ 10