Lanetli adam öldürüyor !

5 bin 300 yıllık buz adam Oetzi'nin yeni bir sırrı ortaya çıktı.

Lanetli adam öldürüyor !

Almanya'nın Münih Üniversitesi profesörlerinden Andreas G. Nerlich, Oetzi'nin bir cinayete kurban gittiğini açıkladı. 1991 yılında bulunan mumya üzerinde yapılan araştırmaları tamamlayan Nerlich ve ekibi, Avusturya ve İtalya sınırındaki Alpler'de yaşayan Oetzi'nin sırtına aldığı bir darbe sonrası yaşamını yitirdiğini belirtti.

Nerlich, "Oetzi sol omzuna sivri bir taşla çok sert bir darbe almış ayrıca koltuk altında bir ok yarası tespit ettik" dedi.

1/ 7
Lanetli adam öldürüyor !

Alp Dağları’nda Ötztal bölgesinde buzulların erimesiyle tesadüfen bulunan ve ‘Oetzi’ adı verilen 5 bin 300 yıllık mumyanın 7 kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle bulunduğu yere gömülmesi de istenmişti.

2/ 7
Lanetli adam öldürüyor !

İŞTE O GİZEMLİ ÖLÜMLER
Oetzi’nin çevresindeki insanları lanetlediği, kendisiyle bağlantıda olan 7 kişinin ölmesine neden oldu iddia edilmişti.

'Lanet' 1992'de Oetzi'nin vücudunu inceleyen adli tıp ekibinin şefi Dr. Rainer Henn'in ölümü ile başladı. Dr. Henn, Oetzi hakkında vereceği bir konferansa giderken, arabasıyla bir başka arabaya çarparak can verdi.

İkinci 'kurban' Dr. Henn'i ve diğerlerini Oetzi'nin bulunduğu yere götüren ve sonradan turistler için Oetzi turları düzenlemeye başlayan dağcı Kurt Fritz odu. Kurt Fritz, çığ altında kaldı.

3/ 7
Lanetli adam öldürüyor !

Avusturyalı gazeteci Rainer Hoelzl üçüncü 'kurban' oldu. Oetzi'nin yerinden çıkarılışını ve sonrasındaki incelemeleri, yakın plan röportaj hakkı elde etmiş tek gazeteci sıfatıyla filme almış ve filmi bütün dünyada göstermişti. Filmin gösterime girmesinden birkaç ay sonra, bir tür beyin tümörü olduğu düşünülen bir hastalığa yakalandı ve kısa süre sonra o da öldü.

4/ 7