Makyaj fırçası felç etti!

Makyaj fırçası felç etti!

Makyaj fırçası felç etti!

Avustralya’nın Brisbane kentinde yaşanan inanılmaz olayda Jo Gilchrist, 14 Şubat günü arkadaşına ait makyaj fırçasını kullandı ve sivilcesini kapatmaya çalıştı. Ancak Gilchrist, arkadaşının yüzünde bir bakterinin bulunduğunu bilmiyordu ve kısa bir süre sonra acıyla kıvranmaya başladı.

1/ 6
Makyaj fırçası felç etti!

27 yaşındaki genç anne, apar topar Brisbane Hastanesi’ne gitti ve olayın ciddiyetini orada öğrendi: Makyaj fırçasından kaptığı 'Stafilokok' adlı bakteri omuriliğine ilerlemişti.

2/ 6
Makyaj fırçası felç etti!

Daily Mail Avustralya’ya konuşan Gilchrist, “Bu olay yaşanana kadar başıma böyle bir şey gelebileceğini bilmiyordum. Daha önce de arkadaşımın fırçasını kullanmıştım ve onlar da benim malzemelerimi kullanırdı. Fırçasını kullandığım en iyi arkadaşım, kendisini çok kötü hissediyor. Kendini sorumlu görüyor; fakat onun hiçbir suçu yok. Bağışıklık sistemim zayıftı ve bu da bakterinin işini kolaylaştırdı. Doğum yaparken çektiğim acıdan daha fazla acı çektim ve ölüyorum sandım.”

3/ 6
Makyaj fırçası felç etti!

Genç annenin bakterileri vücudundan atması 3 ay sürecek ve tedavi sonrasında eski hayatına tam olarak dönemeyecek. Bakteri vücudundan atıldıktan sonra günde 1-2 saat yürüyebilecek, market alışverişi yapabilecek ve ev işleri yapabilecek hale gelecek.

4/ 6