Mide bulandıran tedavi yöntemleri

İşte insan yaşamına katkısı olan ama bir o kadar da mide bulandıran canlılar.

Mide bulandıran tedavi yöntemleri


Doğa bazen mide bulandırıcı olabiliyor. Garip böcekler ve canlılarla dolu doğada, tuhaf olarak nitelendirilebilecek canlıların bir kısmı insan sağlığını ve yaşamını olumlu yönde etkiliyor. İşte insan yaşamına katkısı olan ama bir o kadar da mide bulandıran canlılar...

1/ 13
Mide bulandıran tedavi yöntemleri

Su aygırı teri

Su aygırları hayvanlar aleminin büyük, yağlı ve güneş yanığı olmayacak kadar şanslı hayvanlarıdır. Fazlasıyla yer kaplamaları, bir adamı çiğneyerek küçücük parçalara ayırabilme özelliklerine sahip olmaları yanında bu hayvanları inceleyen bilim adamlarının dikkatini ilk çeken başka bir şey var: O da terlemeleri!

Yapılan araştırmalar sonucunda kırmızı ve ağdalı olan terlerinin, yüksek faktörlü güneş koruyucusu olduğu ortaya çıktı. Su aygırının teri içindeki kimyasal, mikroskopik yapılar ışık moleküllerini kırıp dağıtıyor. Antiseptik özelliğe sahip olan bu keşif kozmetik dünyasının mucizelerinden biri olarak görülüyor.

2/ 13
Mide bulandıran tedavi yöntemleri

Kurtçuklar

Hayatlarının tek anlamının sineğe dönüşmek olduğu, böcek aleminin bu itici canlılarının en ilginç özelliklerinden biri antibakteriyel sabunda kullanılıyor olmaları! Ölü deriyi de yalayıp yutmalarından dolayı kurtçuklar, ölümcül yaralardan kangrene kadar birçok konuda insanlara yardımcı olabilmektedir.

3/ 13
Mide bulandıran tedavi yöntemleri

Modern antibiyotiklerin gelişiyle ‘Kurtçuk terapisi’ kullanımı azalsa da tam anlamıyla rafa kaldırılmamıştır. Mutasyona uğrayarak dayanıklılığı bir hayli artan bakterilere cevap veremeyen modern ilaçlar yerini kurtçuk terapisine bırakmaktadır.

4/ 13