Nefes kesen 'gökyüzü yürüyüşleri'

Nefes kesen 'gökyüzü yürüyüşleri'

Nefes kesen 'gökyüzü yürüyüşleri'

Bazı insanlar havada durabildiğini ve şahitleri de olduğunu söylese de, henüz insanoğlu uçamıyor. Fakat The Guardian’dan Isabel Choat’ın derlediği bu listedeki mekanlar, size benzer bir hissi verebilir. Yükseklik korkusu nedir bilmeyenler için derlenen listede, dünyada uçuyormuş hissi veren en müthiş ‘gökyüzü yürüyüşleri’ toplandı. 1. Buzul yürüyüşü, Jasper Ulusal Parkı, Alberta, Kanada 1 Mayıs’ta açılacak olan yürüyüş yolu, metal üzerine camdan bir platformda yapılacak. Sunwapta Vadisi’ne 275 metreden bakma imkanı sunan bu yürüyüş sırasında, parktaki doğal yaşam hakkında da bilgi verilecek. Bilet fiyatları yetişkinler için 24.95 dolar, çocuklar için 12.50 dolar.

1/ 9
Nefes kesen 'gökyüzü yürüyüşleri'

2. Skypoint Club, Queensland, Avustralya Queensland'deki Gold Coast'ta bulunan bu gökyüzü patikası, Surfers Paradise adıyla bilinen Q1 binasına çıkılmasını sağlıyor. Yürüyüş, binanın 77. Katından, yani 240 metre yükseklikten başlıyor ve 30 metre boyunca devam ediyor. Bilet fiyatları yetişkinler için 69dolar, çocuklar için 49 dolar. Alacakaranlık yürüyüşü adlı özel bir tarifede ise fiyatlar sırasıyla 89 dolar ve 69 dolar.

2/ 9
Nefes kesen 'gökyüzü yürüyüşleri'

3. Büyük Kanyon, Arizona, ABD Bu patika, Kartal Noktası adlı bölgedeki kanyondan 21 metrelik bir çıkıntı şeklinde yapılmış. Camdan patika sayesinde, ziyaretçiler kanyondan 150-240 metre arası yükseklikte yürüyüş yapabiliyorlar. Camdan patikayı Hualapai kabilesi işletirken, giriş fiyatları yetişkinler için 40.96 dolar, çocuklar içinse 35.17+KDV.

3/ 9
Nefes kesen 'gökyüzü yürüyüşleri'

4. Skywalk, Auckland, Yeni Zelanda Katılımcılar, dar bir yürüyüş yolunda ilerliyor ve tutunacak hiçbir yer de yok! Şehirden 192 metre yüksekteki yürüyüş yolunda yürüyenler için bazı görevler de veriliyor. Bunlardan bir tanesi de, havada asılı olan katılımcıların arkaya yaslanmaya çalışması! 192 metre boşlukta sallanırken o kadar da kolay olamsa gerek. Yetişkinler için bu yürüyüşün fiyatı 145 Yeni Zelanda doları, çocuklar için ise 115 Yeni Zelanda doları.

4/ 9