O anı hiç unutmadım

Fotoğrafın gücü

O anı hiç unutmadım


Yine "fotoğraflarla geçen yıl" zamanı geliyor... Haber ajansları yıla damgasını vuran anların fotoğraflarını paylaşacak kısa bir süre sonra. National Geographic de hem profesyonel hem amatör fotoğrafçıların katılabileceği bir yarışma düzenledi.
2013'ün kişisel dökümü niteliğindeki fotoğrafların yer aldığı yarışmaya katılım süresi 30 Kasım'da doluyor. 10 bin dolar ve çeşitli ülkelerdeki fotoğraf seminerlerine katılma hakkı yarışmanın ödülü.

National Geographic editörleri şu ana kadar başvuran fotoğraflar arasından en etkileyici 10 tanesini seçip okurlarıyla paylaştı.

İşte bazıları hüzünlü, bazıları umut dolu o fotoğraflar.

1/ 12
O anı hiç unutmadım

Erin Wallis'in çektiği bu fotoğrafta kendisi için endişelenen anne ve babasına elini uzatan erken doğmuş bebek Westley. Anne ve baba fotoğraf çekildiğinde henüz 4 günlük olan ve kalp ameliyatı geçirme ihtimali bulunan Westley'in tüplerle ve kordonlarla hayata bağlanan bebeklerine bakarken minik Westley, beklenmedik şekilde elini babasına doğru uzattı. Westley, şimdi 4 buçuk aylık ve sağlığı yerinde.

2/ 12
O anı hiç unutmadım

Sergia Amiti'nin çektiği fotoğraftaki kişi İtalyan rahibe Suor Rosalba. Adı "pembe gün doğumu" anlamına gelen rahibe; sabahın erken saatinde doğal spada küçük bir yürüyüş yaptı. Fotoğraf, Sirmione'deki Garda Gölü'nde çekildi.

3/ 12
O anı hiç unutmadım

Adalina Iliev'in çektiği bu fotoğraf ise annesi ve babasını gösteriyor. Iliev, anne ve babasıın 50 yıllık aşkını ölümsüzleştirmiş bu karede.

4/ 12