Ofis İçindeki En Saçma Yasaklar

Ofis İçindeki En Saçma Yasaklar

Ofis İçindeki En Saçma Yasaklar

Plazalarda çok acayip bir yasak döngüsü vardır. Kulağa saçma gelen durumlar çok klişe yasaklara dönüşebiliyor buralarda. Yasaklar arasında esnemek, izinsiz tuvalete gitmek, başkasından ilaç istemek bile var..

1. Esnemek
Hepsini dahil etmek istemiyoruz ama genel olarak bir çok ofiste esnemek, motivasyon düşürdüğü için yasak.:) Kulağa hoş gelmediğinin farkındayız ama durum ne yazık ki böyle. Motivasyonu düşürdüğü için ve sırf uzaktan bakınca “yok yok çalışmıyor uyuyor.” görünümü yarattığı için bazı iş yerleri ciddi ciddi esnemeyi yasaklıyorlar.

1/ 8
Ofis İçindeki En Saçma Yasaklar

2. Enerji İçeceği İçmek
Bunun mantığını inanın biz de çözemiyoruz. Normalde enerji verdiği için içilmesi tavsiye edilen bir içeceğin, enerjinin her daim yüksek olması gereken yerde yasaklanması biraz acayip bir durum evet ama ne yazık ki durum bundan ibaret. Bazı iş yerlerinde enerji içeceği içmek yasak.
 

2/ 8
Ofis İçindeki En Saçma Yasaklar

İzinsiz Tuvalete Gitmek
Okulu bitirdik, kaç yaşında adam olduk hala tuvalete gitmek için izin mi isteyeceğiz? diye sorma. Tabi ki isteyeceksin, iş yeri dingonun ahırı mı?:) Genel olarak bir çok iş yerinde direk izin olarak sormak gerekmese bile, en azından “ben tuvalete gidiyorum.” diye haber vermek gerekiyor. Bir nevi ilan etmeden bu tür işler kolay olmuyor anlayacağınız.:) Tuvalete gidecekseniz bunu da bilecekler.
 

3/ 8
Ofis İçindeki En Saçma Yasaklar

Yöneticiden Önce Çıkmak
Senin işin bitmiş, eyvallah ama patronun işi bitmemiş, hiç çıkmak olur mu? Orası senin babanın ofisi değil ya! Mesai saati de neymiş!” Kim çıkarıyor bunları?”çıkamazsın arkadaşım patron çıkmıyor sen nereye gidiyorsun anlayışı da genel olarak iş yerlerinin en temel sorunudur. Ve çoğu zaman adamın keyfini beklemek zorunda kalırsınız. O çıkmadan ofisten ayrılmak yasak! Bekleyeceksin.
 

4/ 8