Ölüp dirilenlerin hikayesi...

Ölüp dirilenlerin hikayesi...

Ölüp dirilenlerin hikayesi...

Felaket haberlerinde herkes bir umutla ölüm yaşanmamasını, felaketzedelerin yaşamını yitirmemesini bekler. Bazen kazalarda, bazen de hastalıktan, geçirdiği ani rahatsızlıktan yaşamı tehlikeye giren insanların hayata dönüş haberleri en güzel haberlerdir.
İşte ölümden dönenlerin hikayeleri..

1/ 20
Ölüp dirilenlerin hikayesi...

SELASI VERİLDİ, SELAM VERDİ!

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde öldü diye selası verilen genç, tekrar hayata döndü.

Sorgun'a 7 kilometre uzaklıkta bulunan Külhöyük köyünde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Murat Öcal'ın 18 yaşındaki oğlu Hasan Öcal, alışveriş yapmak için Sorgun'da gezerken çarşıda düşerek baygınlık geçirdi.
Vatandaşlar tarafından hastaneye kaldırılan Öcal'ın kalbinin durduğu tespit edildi. Yanındaki vatandaşlar da gencin adını ve babasının ismini öğrenerek camide sela okuttu.

Köyde çocuklarının öldüğü haberini alan anne-baba yasa boğulurken, hastanede yapılan müdahalenin ardından Hasan Öcal hayata döndürüldü.

2/ 20
Ölüp dirilenlerin hikayesi...

Selasının verildiğini öğrenen Öcal, hemen hastaneden çıkıp köydeki ailesinin yanına gitti. Karşılarında evlatlarını gören çift, sevinçten gözyaşlarını tutamadı.

3/ 20
Ölüp dirilenlerin hikayesi...

BEBEĞİNİ KUCAKLAYARAK DİRİLTTİ
7 aylık doğan ve doğumdan sonra kalbi duran bebeğini, iki saat boyunca kucağında tutan anne, bir mucize gerçekleştirdi.
Normalden çok küçük doğan bebeğini kucağında tutarak, ölmeni istemiyorum, çünkü seni çok seviyorum diyen Kate Ogg, onu hayata döndürmeyi başardı.

4/ 20