Onlar mucizeyi yaşadılar

İşte dudak uçuklatan hayatta kalma hikayeleri…

Onlar mucizeyi yaşadılar

Hayatta kalmaları mucize
Hepsi yüzlerce metre yükseklikten düşmüşler ama hepsi hayatta kalmayı başarabilmiş. İşte dudak uçuklatan hayatta kalma hikayeleri…


1-James Boole: paraşütsüz 1800 metre düşüşünden sonra hayatta kalan ekstrem spor tutkunu

31 yaşındaki James Boole isimli hava akrobatı, Rusya’da bir belgesel çekimi sırasında, paraşütünü açmayı birkaç saniye geciktirince, 1800 metre yükseklikten düştü ve mucize eseri sadece sırtında ve kaburgasında birkaç kırıkla kazadan kuruldu.

1/ 11
Onlar mucizeyi yaşadılar

2-Joe Herman: Arkadaşının bacağına tutunarak serbest düşüşten sağ çıkmayı başaran Avustralyalı pilot

1944 yılında, Avustralyalı pilot Joe Herman’ın bombardıman uçağı havaya uçtu. Uçaktan fırlayan Herman, uçağın parçalarına tutunmaya çalışırken şans eseri, paraşütünü açmaya çalışan uçuş arkadaşı John Vivash’in bacağına tutundu ve ikisi de bu kazadan aynı paraşüt sayesinde kurtulmayı başardılar.

2/ 11
Onlar mucizeyi yaşadılar

3-Nicholas Alkemade: İkinci Dünya Savaşı’nda 540 metreden düştükten sonra hayatta kalmayı başaran bir kuyruk silahcısı

24 Mart 1944’te 21 yaşındaki Nicholas Stephen Alkemade’nin uçağı, Doğu Almanya’ya doğru giderken düşman kuvvetler tarafından saldırıya uğradı. Çıkan yangında paraşütü zarar gören Alkemade, uçağı kontrol dışı kalınca yanarak ölmektense hızlı bir ölümü tercih etti ve kendini 540 metre yükseklikten aşağı bıraktı. Şans eseri yumuşak bir zemine düşen Alkemade, saldırıdan kolunda küçük bir kırıkla kurtulmayı başardı.

3/ 11
Onlar mucizeyi yaşadılar

4-Bahia Bakari: Bir uçak kazasının 14 yaşındaki tek hayatta kalan yolcusu.

30 Haziran 2009’da, Yemen Havayolları’nın Fransa’dan Komor Adaları’na doğru giden uçağı düştükten sonra 14 yaşındaki Bahai Bakari mucizevi bir şekilde bu korkunç kazadan kurtulan tek yolcu oldu. Diğer 152 yolcu uçağın içinde ölürken, doğru düzgün yüzme bilmeyen Bakari, 13 saat boyunca bir uçak parçasına tutunmuş bir halde denizde kaldı ve Sima Com isimli bir gemi tarafından kurtarıldı.

4/ 11