Oyuncak bebek hastanesi

Oyuncak bebek hastanesi

Oyuncak bebek hastanesi

Avustralya’nın Sidney kentindeki bu hastane 101 yıldır hizmet veriyor ve bu hastanede müşterilerin gözyaşlarına boğulması ‘doktorların’ iyi iş çıkardığı anlamına geliyor. Bugüne kadar pek kimsenin adını bile bilmediği bu yer bir oyuncak bebek hastanesi.

1/ 26
Oyuncak bebek hastanesi

Reuters’ın haberiyle birlikte ün kazanan ‘Oyuncak hastanesi’ bir aile işletmesi ve dünyada onların yaptığı işi yapabilen başka bir yer bulmak çok zor. Hastanenin ‘baş cerrahı’ Geoff Chapman ailesinin geçtiğimiz asırda bu işe başladığını anlatıyor.

2/ 26
Oyuncak bebek hastanesi

Kurulduğu tarihten beri burada 3 milyondan fazla oyuncak bebek, pelüş ayı, tekerlekli oyuncaklar ve benzerleri tamir edilmiş. Getirilen oyuncak bebeklerin ortak problemi saçlarda ve gözlerde yaşanan bozulmalar. 25 yıldır burada çalışan Kerry Stuart tamir için kullandıkları aletlerin cerrahların ameliyatlarda kullandıklarına benzer olduğunu ifade ediyor.

3/ 26
Oyuncak bebek hastanesi

Chapman burada çalışmanın en büyük mükâfatının gün sonunda ‘müşterilerin verdiği tepkiyi görmek’ olduğunu ifade ediyor. Onlar için değerli olan bu oyuncakların ilk günkü haline döndüğünü gören müşterilerin genellikle gözyaşlarını tutamadığını ifade ediyor.

4/ 26