Rekor denemesi başarısız

14 bin kişi aynı anda okudu fakat rekor kırılamadı.

Rekor denemesi başarısız

Düşün Taşın Derneği’nin İstanbul Ali Sami Yen Stadyumu’nda düzenlediği, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da katılıdığı ’Dünyanın en çok katılımlı kitap okuma etkinliği’nde Guinness rekoru kırılamadı.

1/ 6
Rekor denemesi başarısız

REKOR DENEMESİNDEN KARELER

Mili Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun katıldığı, Guinness’den bir yetkilin de izlediği etkinlikte 14 bin 517 kişi aynı anda Mümin Sekman’in ’Herşey Seninle Başlar’ isimli kitabından bir bölümü 5 dakika yüksek sesle okudu. Sürenin sonunda sonucu açıklayan Guinness yetkilisi Talal Omar 14 bin 517 kişinin katıldığını bu rakamla yeni bir Guinness rekorunun kırılmadığını söyledi.

Eski rekorun ise Mersin’de Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nda 15 bin 440 kişinin katılımı gerçekleştirilen etkinlik ile yine Türkiye’ye ait olduğu belirtildi.

2/ 6
Rekor denemesi başarısız

Türkiye’de kitap okuma alışkanlığını arttırmak için Düşün Taşın Derneği’nce geçen yıl başlatılan ’kitap okuma günlerinin’ 38’incisi Ali Sami Yen Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan herkese yazar Mümin Sekman yazdığı ve etkinlik nedeniyle Düşün Taşın Derneği’ne ücretsiz olarak verdiği ’Herşey Seninle Başlar’ isimli 25 bin kitap dağıtıldı.

3/ 6
Rekor denemesi başarısız

OKUMAYAN BİR NESİL YETİŞİYOR

Rekor denemesinin yapıldığı etkinlikte kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ellerinde kitapları ile etkinliğe katılan herkesi saygıyla selamladığını okuyan bu kadar genci bir arada görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Sadece Türkiye’de değil dünyanın bir çok ülkesinde okumayan bir nesil yetiştiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, okuma alışkanlığının kazandırılması ve bunun için yeni yöntemler geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. Sadece öğrencilik ve gençlik yıllarında değil her zaman kitap okunması gerektiğini belirten Bakan Çubukçu, çok kitap okumanın değil, kitabın nasıl okunduğunu önemli olduğunu söyledi.

4/ 6