Roswell'den Houston'a en gerçekçi UFO hikayeleri

Roswell'den Houston'a en gerçekçi UFO hikayeleri

Roswell'den Houston'a en gerçekçi UFO hikayeleri

Uzayda yalnız mıyız? Uzaylılar varsa neden karşımıza çıkmıyorlar? Koskoca evren sadece dünyalılar için yaratılmış olabilir mi? Bu ve benzeri sorular zihnimizi meşgul etmeye devam ededursun, bazı insanlar uzaylılarla karşılaştıklarını, UFO gördüklerini, hatta bazıları uzaylılar tarafından kaçırılıp, üzerlerinde deneyler yapıldığını anlatıyor.

 

1/ 21
Roswell'den Houston'a en gerçekçi UFO hikayeleri

Bilinen en güncel olay 19 Ağustos günü yaşandı. Houston semalarında yuvarlak ışıkların hareket ettiğini gören insanlar, söz konusu ışıkların fotoğraf ve videolarını internete yüklediler. Houston Doğa Bilimleri Müzesi’nde Astronomi Bölümü Başkan Yardımcısı olan Dr. Carolyn Sumners ise “Buradaki zorluk, cismin başka ne olabileceğini bulmak. Uzaylıların geldiğini söylemek kolay” açıklamasında bulundu.

Birçoğu (nedense) Amerika’da geçen bu hikayeler rahatsız zihinlerin ürünü mü, yoksa gerçekten yaşandı mı bilinmez. Şu ana kadar anlatılan hikayelerden en gerçekçi olanlarını ve birçok tanığın ifadesine dayanan 10 tanesini bir araya getirdik. Bunlar doğru mu yoksa değil mi, kararı size bırakıyoruz.

2/ 21
Roswell'den Houston'a en gerçekçi UFO hikayeleri

Roswell olayı

(Temsili fotoğraf)

Popüler kültürün pek çok sefer atıfta bulunduğu Roswell olayıyla ilgili herkes az çok bilgi sahibidir. İddialara göre 1947 yılında yaşanan olayda, New Mexico eyaletinde bulunan Roswell şehrine bir UFO düşmüş, civarda yaşayan kasabalılarla çok yakındaki bir çiftlik sakini olaya şahit olmuştu. İddialara göre, aracın içinde bir de uzaylı bulunuyordu. Hükümet yetkilileri düşen aracı gizli bir yere götürmüş, bulunan uzaylı üzerinde de otopsi yapmışlardı. O günlerde çekildiği iddia edilen bazı fotoğraflarda, otopsi yapılan uzaylı ile, otopsiyi yürüten doktor görülebiliyor.

3/ 21
Roswell'den Houston'a en gerçekçi UFO hikayeleri

Astronot Gordon Cooper’ın çektiği fotoğraflar

(Buradaki fotoğraf temsilidir)

Deneme pilotu ve astronot Gordon Cooper, Edwards Hava Kuvvetleri Üssü’nde bulunduğu sırada bir UFO ile karşılaştığını ve bunu filme çektiklerini iddia etti. O sırada yanında bir kamera ekibi bulunan ve üste çekim yapmakta olan Cooper, UFO’nun uçuşunu, yere inmesini ve sonra tekrar havalanmasını kamerayla kaydettiklerini söylüyor. Aracın gümüş renkte, düz bir yüzeyi olduğu ve parlak olduğunu söyleyen Cooper, olay üzerine Pentagon’da bu tip durumların bildirildiği bir birime haber verdi

4/ 21