Sakallı kadınlar

Sakallı kadınlar

Sakallı kadınlar

JANE W. DEVERE Jane 1859 yılında doğdu. 1883 yılında bir şovmenle evlendi. Hala dünyadaki en uzun sakallı bayan rekoruna sahip olan Jane, 1912 yılından kalp krizi geçirerek öldü.

1/ 12
Sakallı kadınlar

ADELE KIS Adele Kis 1884 yılında sakallı olarak doğdu. Evlenen ve eşiyle birlikte sirkte çalışan Adele bir gün uyurken arkadaşı sakallarını kesti. Bu olaydan aldığı tazminat ile Budapeşte`ye döndü ve 1934 yılının Ocak ayında burada öldü.

2/ 12
Sakallı kadınlar

ZOLA WILLIAMS Diğer sakallı kadınlara oranla daha şişman olması ile dikkat çeken Zola Williams tiroid sorununa bağlı olarak saç dökülmesi ve obezite sorunu yaşadı. Bu onun daha erkeksi görünmesine neden oldu. En önemli iddiası ise tek gerçek sakallı kadın olduğunu söylemesiydi. Diğerleri gibi Zola`da 1950`li yıllarda sirkte çalıştı.

3/ 12
Sakallı kadınlar

MALVINA EMILY PERRY 1881 yılında bir gemide doğan Emily Baltimore`da ilk denizci belgesine sahip bayan kaptandı. 13 yaşına kadar sakalları yoktu. Sakalları çıktıktan sonra sirkte çalışmaya başladı. Sirk kariyeri boyunca 4 kere evlenen Emily`nin üçüncü eşinden 3 tane çocuğu oldu. Oğlu ile ilgilenmediği için mahkemeye çıktı. Hakim Emily`nin bayan olduğuna inanmayınca yalancı şahitlikten hapishaneye gitti. Hapishaneden çıktıktan sonra gemilerde çalışmaya başladı ve sonunda Baltiomore`a oğlunun yanına döndü. 26 Şubat 1934 yılında öldü ve oğlu evlat edinildi.

4/ 12