Sembol fotoğraflar

Sembol fotoğraflar

Geçtiğimiz hafta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin de odak noktasında olan Yemen iç savaşından gelen fotoğraflardaki bu çocuk görenlerin yüreğini sızlattı.

1/ 37
Sembol fotoğraflar

Kızıl Deniz'de bir liman şehri olan Houdieda'da çekilmiş fotoğrafta hastane odasında yatan açlıktan perişan hale gelmiş bir çocuk tedavi gören annesiyle beraber görülüyor.

2/ 37
Sembol fotoğraflar

2011'de Doğu Asya'da gerçekleşen deprem sonrası, arama kurtarma ekibindekiler gördükleri karşısında şok oldular.Arama kurtarma ekibi çöken evin enkazında cansız bir kadının cesedini buldular.Kadının cansız bedeninin altında bir bebek vardı. Doktorlar minik bebeğe hemen müdahele ettiler. Kadın, oğlunun hemen yanındaki bir battaniyenin içindeki telefonunda bir mesaj bırakmış.Telefona taslak olarak kaydedilmiş mesajda, "Eğer kurtulursan, seni sevdiğimi asla unutma" yazıyordu.

3/ 37
Sembol fotoğraflar

Haziran 1964'de bir beyaz yaptığı ırkçılık nedeniyle insanlık adına utanç kaynağı olmayı başardı. Olayın merkezinde özgürlükçü Martin Luther King varken başrollerinde otel müdürü Jimmy Brock, birkaç siyahi ABD vatandaşı ve hahamlar bulunuyordu.

4/ 37