Sevgiliden düzgünce ayrılmanın 8 yolu

Sevgiliden düzgünce ayrılmanın 8 yolu

Sevgiliden düzgünce ayrılmanın 8 yolu

SORUN SENDE DEĞİL BENDE

Sevgilinizden ayrılmak için sağlam bir gerekçeye ihtiyacınız yok. Ayrılmak istiyorsunuz; o kadar! Peki bunu nasıl yapacaksınız? İngiltere'nin 'aşk doktoru' Harris O’Malley, sevgiliden kibarca ayrılabilmenin de mümkün olduğunu ve bunu yapabilmek için 8 basit ipucunu izlememiz gerektiğini söylüyor.

1/ 10
Sevgiliden düzgünce ayrılmanın 8 yolu

1- GECİKTİRMEYİN

"Şimdi zamanı değil", "Bu aralar zaten çok kötü, bir de ben üzerine tuz biber ekmeyeyim" gibi bahanelere sığınmayın. Zaten 'ayrılmak' için iyi bir zaman da yoktur. Her gün, her ay; bir tatilin öncesi, bir doğum günü arifesi falandır... Bu yüzden zamanlamaya çok takılmayın. İlk fırsatta açılın, böylece ikiniz de zaman kaybetmeden yolunuza bakarsınız.

2/ 10
Sevgiliden düzgünce ayrılmanın 8 yolu

2- KONUŞURKEN MUTLAKA 'AYRILIK' KELİMESİNİ KULLANIN

Unutmayın ki terk edilmek çok acı verici bir duygudur. Kimse hemen kabullenmek istemez, "Ara vermeye ne dersin?" gibi tekliflerde bulunur. Bunu en başından engellemek için konuşmanızda "Ayrılmak istiyorum" gibi, içinde mutlaka 'ayrılık' kelimesinin geçtiği bir cümle kurmanız şart.

3/ 10
Sevgiliden düzgünce ayrılmanın 8 yolu

3- BAŞ BAŞAYKEN SÖYLEYİN

Uzun süreli bir ilişkiyi bitirmek en iyi ihtimalle 'zor'dur ve emin olun, partneriniz yüz yüze yapılacak bir ayrılık konuşmasını hak ediyor demektir. Düşüncelerinizi toparlamakta zorlanıyor, ne diyeceğinizi bilemiyorsanız, ayrılık konuşmanızı önce kağıda dökmeyi deneyin. Bu konuda mutlaka uymanız gereken ikinci görgü kuralıysa, bu konuşmayı mutlaka 'özel olarak' yapmanız gerektiği... Eğer kalabalık bir ortamda yaparsanız ayrılmakla kalmaz, onu herkesin ortasında aşağılamış da olursunuz... Söylemeye gerek yok ama yine de hatırlatalım: Mail, WhatsApp veya telefon yoluyla ayrılmak, yapılabilecek en kaba davranıştır!

4/ 10