Sıcaklara garip çözüm

New York Belediyesi ABD’yi de kasıp kavuran sıcaklara çok ilginç bir çözüm buldu.

Sıcaklara garip çözüm

New York Belediyesi dünyanın birçok yerini olduğu gibi ABD’yi de kasıp kavuran sıcaklara çok ilginç bir çözüm buldu.

1/ 5
Sıcaklara garip çözüm

Summer Streets (Yaz Sokakları) girişimi kapsamında, kullanılmış çöp konteynırları yüzme havuzlarına dönüştürüldü.

Park Avenue’de şu an üç tane konteynır-havuz bulunuyor.

Sokaklara yerleştirilen konteynır-havuzlara özellikle hafta sonları ilgi o kadar büyük ki yüzüp serinlemek isteyenler sıra beklemek zorunda kalıyor.

2/ 5
Sıcaklara garip çözüm

Beklerken bir yandan güneşten de faydalanmak isteyen New Yorklular yanlarında getirdikleri hamakları, plaj sandalyelerini ve şezlongları havuzların etrafına yerleştirip renkli görüntüler oluşturuyor.

New Yorklular havuzların temizliğinden emin. Örneğin Brian ve Yajiara Tapia çifti kendileri havuza girdikleri gibi dört yaşındaki oğulları Brian’ın da parlak yeşil simidiyle yanlarında yüzmesine izin veriyorlar.

3/ 5
Sıcaklara garip çözüm

Summer Streets New York Belediyesi’nin yazları düzenlediği bir halk etkinliği. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlikte Park Avenue ve Brooklyn Köprüsü’nü Central Park’a bağlayan caddeler 07:00 ile 13:00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılıp halkın spor faaliyetleri için kullanımına açılıyor.

Etkinlikler arasında aerobik, yoga ve pilates dersleri, bisiklet koşuları, tenis dersleri, çocuklar ve büyükler için dünya dans kursları yer alıyor.

Caddeler önümüzdeki iki hafta da Cumartesi günleri, trafiğe kapatılacak.

4/ 5