Su altında yaşamı fotoğrafladılar

Erken çifti su altında yaşamı fotoğrafladılar

Su altında yaşamı fotoğrafladılar

ERKEN ÇİFTİ SU ALTINDA YAŞAMI FOTOĞRAFLIYOR

EDİRNE’de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni 40 yaşındaki Birgül Erken ve aile hekimi olan eşi 48 yaşındaki Değer Erken, hobi olarak başladıkları sualtı fotoğrafçılığında çektikleri karelerle deniz altındaki yaşamı gözler önüne seriyor.

(DHA)

1/ 21
Su altında yaşamı fotoğrafladılar

Edirne’de Güzel Sanatlar Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan milli dalgıç Birgül Erken’in fotoğrafa olan merakına aile hekimi olan eşi Değer Erken de ilgi gösterince çift birlikte sualtındaki güzellikleri fotoğraflamaya başladı. Resmi tatillerde ve yıllık izinlerinde dünyanın çeşitli bölgelerindeki denizlere giden Erken çifti, buralarda oksijen tüpüyle denizin derinliklerine dalııp objektiflerini su altındaki yaşama çevirdi.

2/ 21
Su altında yaşamı fotoğrafladılar

Yaklaşık 5 yıldır su altında her biri 1 milyonun üzerinde fotoğraf çekerken, çiftin çektiği kareler görenleri hayran bırakıyor. Birgül Erken, Türkiye Sualtı Sporları milli sporcusu olarak yarışmalara katılırken, Ekim ayında Bodrum’da düzenlenen 16’ncı Altın Palet Sualtı Görüntüleme Şampiyonası’nda 1’nci olan Değer Erken ise milli takıma seçilmek için çalışıyor. Erken çiftinin en büyük hedefi, milli takımda birincilikler kazanmak.

3/ 21
Su altında yaşamı fotoğrafladılar

KARAYİP DENİZİ’NDE KÖPEK BALIKLARINI GÖRÜNTÜLEDİLER

Sualtı sporlarına gönül veren çok fazla çift olmadığını söyleyen Birgül Erken, "Ben eşimi sualtı görüntülemede, eşim de beni serbest dalışta destekliyor. Hatta benim için bu branşta antrenörlük bile aldı. Sualtı sporlarına bu ölçüde gönüllü bir başka çift Türkiye’de yok.

4/ 21