Tam bir doğa harikası

Tam bir doğa harikası

Ankara'ya 110 kilometre mesafede bulunan Çamkoru Tabiat Parkı ve Mesire Alanı, sarıçam ve karaçam ormanlarının ortasında göleti ile doğa tutkunlarını ve şehir hayatının gürültüsünden uzaklaşmak isteyenleri bekliyor

1/ 21
Tam bir doğa harikası

Ankara merkeze 110 kilometre mesafede ve İç Anadolu'nun bozkırından Kuzey Anadolu'unun orman bitki örtüsüne geçildiği yerde bulunan Çamkoru Tabiat Parkı ve Mesire Alanı, sarıçam ve karaçam ormanlarının ortasında göleti ile doğa tutkunlarını ve şehir hayatının gürültüsünden uzaklaşmak isteyenleri bekliyor.

2/ 21
Tam bir doğa harikası

Ziyaretçilerin eğlenme ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayabileceği Çamkoru'da, piknik ve gezinti alanlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığının bir izcilik kampı da bulunuyor.

3/ 21
Tam bir doğa harikası

Toplam 215 hektar büyüklüğünde bir alanı kaplayan ve çadırlı kamp yapma imkanı da bulunan Çamkoru Tabiat Parkı'nda, sarıçam ve karaçam ağaçları ağırlıklı olarak yayılış gösteriyor. Bunun dışında, bazı meşe türleri ile titrek kavak, gürgen, göknar ve geyikdikeni de bölgedeki diğer ağaç türlerini oluşturuyor.

4/ 21