Tarihin en aç gözlü insanları

İşte dünyanın gelmiş geçmiş en aç gözlü 11 isminin yer aldığı liste.

Tarihin en aç gözlü insanları


Bernand Madoff’dan, AIG’nin ikramiye zengini yöneticilerine kadar, Wall Street’in önde gelen liderleri ekonomide aşırıya kaçmanın tanımını değiştirdi. Fakat güçlü pozisyonlarda olan isimler açgözlü adımlar atmaktan çekinmedi. İşte dünyanın en aç gözlü 11 isminin yer aldığı liste.

1/ 13
Tarihin en aç gözlü insanları

Marcus Licinius Crassus
Romanın ünlü generali Crassus’un ve destekçisi Julius Sezar “yangın satışlarının” yaşandığı zamanlarda, mal varlıklarını oldukça artırdı. Bu general, Roma’da çıkan yangınlarda ilgisini çeken bir evi askerleriyle ziyaret edip, yanan evi yok pahasına satın alıyordu. Anlaşmaya varıldıktan sonra, emri altındaki askerlere alevleri söndürmelerini emrediyordu. Crassus resimde Kudüs tapınağında resmedilmiş görülüyor.

2/ 13
Tarihin en aç gözlü insanları

Cengiz Han
Ünlü hükümdar bütün dünyaya sahip olmak istedi. Ölmeden önce bu büyük hayalini neredeyse gerçekleştirmişti. Ölümünden sonra hükümdarın krallığı Pasifik Okyanusu’ndan Adriyatik Denizi’ne kadar uzanıyordu.

3/ 13
Tarihin en aç gözlü insanları

Papa IV. Sixtus
Fotoğrafta oturarak tasvir edilen Papa, bütün mal varlığını ölen kişilerin yakınlarına, ölülerin ruhlarını cennete götürdüğü iddia edilen af belgelerini satarak kazandı.

4/ 13