Toz yutmak ve ıslanmak ücretli

Marmaris'de cip ile safari turları 30 ila 40 TL'den başlıyor.

Toz yutmak ve ıslanmak ücretli

Muğla'nın Marmaris İlçesi’nde, yaz aylarıyla start alan cip safari turları, yerli- yabancı tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. 30 ile 40 TL arasında ücret ödenerek bolca toz yutulan ve çeşitli eğlencelerle ıslanmak durumunda kalınan safariye günde yaklaşık 700 kişi katılıyor.

1/ 6
Toz yutmak ve ıslanmak ücretli

Saat 09.00’da başlayıp 17.30’a kadar süren cip safaride, turistler Armutalan ve İçmeler arasında eğlenceli alternatif tatil fırsatı buluyor. Hareket öncesinde nerelerden geçileceği, ciplerde nasıl davranılacağı ve nasıl hareket edileceği anlatılan turistlere, ormanda sigara içmemeleri uyarısında da bulunuluyor. Tur boyunca Orhaniye Kızkumu ve Turgut Şelalesi’ni gezme şansı yaklayan, bir süre eşeklere de

binen turistler, su tabancalarıyla savaş yapıp serinleyerek eğlencenin tadına varıyor.
Tatilciler tur sonunda, en öndeki safari liderinin cipinin kaldırdığı tozlarla kendinden geçiyor. 21 yıllık safarici ‘Rambo’ lakaplı Ertuğrul Kaplan şöyle dedi:

2/ 6
Toz yutmak ve ıslanmak ücretli

“Turist, ülkesindeki beton yığınlarından kaçıp, macera aramaya ve eğlenmeye Marmaris’e geliyor. Safari son derece eğlenceli geçiyor. Yıllardır bu turlara katılan müşterilerim var. Bir gelen bir daha geliyor. Burada toz yutup ıslanmanın bedeli 40 lira. Meşrubat, çay ve dondurma gibi harcamaları da kattığımızda turist 100 liraya muhteşem bir safari keyfi yaşıyor.”

Milliyet

3/ 6
Toz yutmak ve ıslanmak ücretli

4/ 6