Tüm dünyayı böyle kandırdılar

Yıllardır insanlar internette dolaşan bu fotoğraflarla kandırılıyordu..

Tüm dünyayı böyle kandırdılar

KENDİNİ ÖLDÜ GÖSTERDİ
İngiltere’de 2002’deki kano kazasında öldüğü sanılan bir kişiyle eşi, sigorta şirketini yaklaşık yarım milyon dolar dolandırdı.
John Darwin, içinde bulunduğu borç batağından kurtulmak için karısıyla bir anlaşma yaparak, kendini kano kazasında ölmüş gibi ilan ettirdi. Çiftin planına göre Mart 2002’de John Darwin kırmızı kanosuyla denizde kaybolmuştu. Kano bulunduğunda Darwin’in öldüğü düşünülmüştü. Karısı eşinin hayat sigortası sayesinde borçlarını ödedi. Çiftin foyası, kaybolduğu sanılan John Darwin’in yıllar sonra Londra’daki bir karakola gelerek ‘hafızasını kaybettiğini’söylemesiyle ortaya çıktı.

1/ 25
Tüm dünyayı böyle kandırdılar

TARTIŞILAN PERİLER
Elsie Wright (16) ve Frances Griffiths (10) tarafından bahçelerinde fotoğrafları çekilen peri. Bu fotoğraf İngiltere'de o kadar çok yankı uyandırmıştı ki Sherlock Holmes'ün yazarı Arthur Conan Doyle'ı bile inandırmıştı.

2/ 25
Tüm dünyayı böyle kandırdılar

"PERİ MUMYASI BULUNDU"
İngiltere'de 1 Nisan günü parkta bulunan bu yaratık ülkede büyük yankı yarattı. Perileri inananlar bunun bir Peri mumyası olduğunu iddia etti. Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı. Dan Baines isimli İngiliz sadece şaka yapmak istemişti...

3/ 25
Tüm dünyayı böyle kandırdılar

OTOPSİ EDİLEN UFO
İngiliz film yapımcısı Ray Santilli, 1947'deki film gösterimi sırasında UFO çarpışması sırasında parçalanan bir uzaylıyı 'gerçekmiş' gibi sundu. Ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan uzaylı, aslında yönetmenin kendi yarattığı 'Yapay UFO'dan başka bir şey değildi.

4/ 25