Tümörlü insanların dramı

Tümörlü insanların dramı

Tümörlü insanların dramı

Hindistan'da yaşayan 21 yaşındaki Khadija Khatoon (Hatice Hatun), doktorların ameliyat olması durumunda ölebileceğini söylemesi üzerine alnından sarkan büyük miktarda deri yüzünü kaplamış şekilde hayatını sürdürüyor.

 

Fotoğraflar rahatsız edici olabilir...

1/ 36
Tümörlü insanların dramı

Khadija'nın ebeveynleri Rashid Mulla ve Amina Bibi başlangıçta kızlarının durumundan haberdar değilken ne zaman ki kızları gözünü açamaz olunca iki aylıkken durumun farkına vardılar. Doktorlar ellerinden bir şey gelmeyeceğini, yapılacak bir ameliyatın kızı öldürebileceğini söylediler. Kızın durumu, fazlalık deri büyüdükçe daha da kötüleşti.

2/ 36
Tümörlü insanların dramı

Sağlık durumundan ötürü okula gidemeyen, hiç arkadaşı olmayan Khadija zaman geçip yetişkin bir insan olduktan sonra durumunu kabullendiğini belirten Hadija, "Ailem tek arkadaşım ve onları çok seviyorum. Yaşadığım durum bir mücadele değil, nasılsam öyle yaşıyorum." dedi.

3/ 36
Tümörlü insanların dramı

Hindistan'ın doğusunda bulanan Kalküta'da fakir bir ailenin ferdi olarak yaşayan Khadija'nın babası aylık yaklaşık 300 TL kazançla kızını muayene ettirecek maddi güce sahip değil.

4/ 36