Türkiye’de tesadüfen yaşıyoruz

Türkiye’de tesadüfen yaşıyoruz

Türkiye’de tesadüfen yaşıyoruz

Ülkemizde insan hayatı o kadar ucuz yaşanan ölümler o kadar basit ki... İnsan çoğu zaman böyle bir ölüm olamaz diyerek isyan ediyor.Son olarak Avcılar'da meydana gelen üst geçitin çökmesi haberi, daha önce Türkiye'de yaşanmış inanılmaz ölümleri akla getirdi.

İşte onlardan bazıları...

1/ 22
Türkiye’de tesadüfen yaşıyoruz

1. Kumburgaz’daki deniz bisikleti ölümü

17 Ağustos Pazar günü Kumburgaz’dan deniz bisikletiyle açılan 5 genç kayboldu. Günler süren arama çalışmalarında kaybolan gençlerden Serdar Demir’in cesedine Marmara Adası yakınlarında ulaşıldı. 5 gencin kullandığı sanılan deniz bisikletinin parçaları, Balıkesir'in Erdek İlçesi İlhanlar Köyü sahilinde bulundu. Avşa’dan Yenikapı’ya giden İDO feribotundan kaybolan 5 gencin görüldüğü iddia edildi. Gençlerin denizle boğuşurken el sallayıp yardım istediğini söyleyen yolcular kaptanı durmamakla suçladı.

2/ 22
Türkiye’de tesadüfen yaşıyoruz

2. Siirt’teki baraj faciası

24 Ağustos 2014 tarihinde Botan Çayı kenarında piknik yapan 6 kişi, LİMAK Grubu’na ait baraj kapaklarının açılması sonucu yükselen suya kapılarak can verdi. Facianın bir benzeri aynı yerde 3 yıl önce de yaşanmış ve 3 kişi hayatını yitirmişti.

3/ 22
Türkiye’de tesadüfen yaşıyoruz

3. İzmir’de sele kapılan Ümit Özkan

İzmir'in Konak ilçesi Gültepe semtinde yağmur nedeniyle yolda kalan bir araca yardım etmek isteyen 16 yaşındaki Ümit Özkan, diz hizasını biraz geçen ancak eğimli caddede çok şiddetli akan sel suyuna kapılıp sürüklendi. 6 Ağustos 2014’te yaşanan olayda yol kenarında park etmiş bir kamyonetin altına sıkışan ve ayağa kalkamayan Özkan, şehir merkezinde boğularak yaşamını yitirdi.

4/ 22