Vatandaş 15 Temmuz’u değerlendirdi

Vatandaş 15 Temmuz’u değerlendirdi

FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz gecesi kalkıştıkları darbe girişiminden sonra vatandaşlar kanlı darbe girişiminin arkasında kimlerin olduğunu siyasi partilerin tutumunu ve olayı nasıl yorumladıkları MAK Danışmanlık'ın araştırmasına yansıdı.

1/ 12
Vatandaş 15 Temmuz’u değerlendirdi

SİZE GÖRE 15 TEMMUZ 2016 AKŞAMI TÜRKİYE'DE NE OLDU? Yerli ve yabancı bazı basın kuruluşlarının FETÖ terör örgütü ve arkasındaki uluslararası entelijansiyanın yönlendirmesiyle 15 Temmuz darbe girişimini sulandırma böylece toplumsal vicdanları susturma gayretlerine rağmen ülkemiz insanları siyasi parti ayırmaksızın nerdeyse tamamına yakını 15 Temmuz gecesi demokrasiye darbe girişimi yapıldığını net olarak gördü ve bu kanaatinde değiştirmekten öte bu kanaati gün geçtikçe daha berrak olarak kesinleşmektedir.

2/ 12
Vatandaş 15 Temmuz’u değerlendirdi

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN AŞILMASINDA EN BÜYÜK PAY SAHİBİ KİMDİR? Hayatı vesayet rejimleriyle mücadele ile geçen Başkomutan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın halkını sokaklara meydanlara çağırmasıyla ve milletin bu çağrıya yürekten ölümüne koşması dünya genelinde demokrasi tarihinde çok sık rastlanan bir davranış modeli değil. Üst akıl ve maşaları da bunu tahmin ve takdir etmemiş olacaklar ki millet karşısında top tüfek uçak ve silaha rağmen bir kaç saat içinde teslim oldular. Millet demokrasiye vurulmak istenen darbeyi liderinin doğru ve samimi sevk ve idaresiyle aşarken basının gücü, vatansever polis ve askerlerin milletlerine sahip çıkmasıyla savuşturdu.

3/ 12
Vatandaş 15 Temmuz’u değerlendirdi

SİZE GÖRE 15 TEMMUZ'DA TÜRKİYE'DE YAPILAN DARBE TEŞEBBÜSÜN ARKASINDA ULUSLAR ARASI GÜÇLER VAR MI? Türk toplumu çok yüksek bir sayısal oranla 15 Temmuzda Türkiye'de yapılan darbe teşebbüsünün arkasında başta ABD olmak üzere yabancı uluslararası güçlerin var olduğuna inanıyor. Konu kendileri olduğunda demokrasi havarisi kesilen batı, kendi dışındaki ülkelerde insan hak ve özgürlükleri ile demokrasinin askıya alınması adına her türlü entrikaya açık bir siyaset izliyor. Özellikle İslam coğrafyasında sıklıkla başvurulan vesayetçi cuntalar batının taşeronu olarak kendi insanlarına tereddütsüz zulmediyorlar. Ancak 15 Temmuz gecesi Türk milleti bu ihanete dur diyerek batının küresel oyununu bozdu.

4/ 12