Yağmurlu havada yapılacak 9 şey

Yağmurlu havada yapılacak 9 şey

Yağmurlu havada yapılacak 9 şey

Sonbahar en romantik aylardan biri. Yağmur altında yürümek ise en sık yapılan aktivite. Peki sonbaharı daha zevkli hale nasıl getiririz? Şehrinizin sokaklarına çıkın. Islanmaktan kormayın. Yağmurda yapılacak güzel şeyler de var!

1/ 11
Yağmurlu havada yapılacak 9 şey

Vapur keyfi

Yağmurun da etkisiyle siyaha çalan bir renge dönüşen deniz üzerinde yolculuk etmek iyi bir fikir olabilir. Şehrinizde deniz varsa atın kendinizi bir vapura, nereye gittiğini bile umursamadan keyfini çıkarın.

 

Eğer İstanbul'daysanız ister saat başı düzenlenen Boğaz turlarına katılın, isterseniz Adalar'ın yolunu tutun... İzmirliler sizi de bir Karşıyaka-Alsancak vapuru paklar:) 'Sonbahar benim mevsimim' diyorsanız mutlaka deniz yolculuğu yapın!

2/ 11
Yağmurlu havada yapılacak 9 şey

'Çaylaaaar' diyen bir yere atın kendinizi

Manzaranız varsa ne âlâ. Ama yoksa da  'çaylaaaar' sesini duyduğunuz bir yere çevirin rotanızı. Mahalle kahvesi de olur, şehre tepeden bakan bir yer de. Avucunuzdaki sıcacık ince belli çay bardağıyla ısınarak, şehrinizin ıslak halini seyredin. Hatta belki içinizden bir Ahmet Erhan şiir okursunuz kimbilir? Ezbere bilmiyorsanız  Google ne güne duruyor:) İstanbul'daysanız adını ünlü Fransız yazardan alan Pierre Loti tepesi, İzmir'deyseniz Kordon, Trabzon'daysanız Boztepe iyi seçenekler olabilir.

3/ 11
Yağmurlu havada yapılacak 9 şey

Kapalı çarşıların keyfini çıkarın

Türkiye'de hemen her şehrin ünlü bir kapalıçarşı vardır. Ama tabii İstanbul'daki yüzyılların Kapalıçarşı'sı en görkemlisidir. Yağmurlu havalarda çarşıların kendine has kokuların içinde avarelik yapın. 

 

Belki de hiçbir işinize yaramayacak ama alırken sizi mutlu eden küçük bir hediye de alırsınız kendinize.

4/ 11