Yalan söyleyen fotoğraflar

Yalan söyleyen fotoğraflar

Yalan söyleyen fotoğraflar

Geçtiğimiz günlerde rengiyle tartışmalar yaratan elbise olayı gündeme geldiğinden beri bu tür kaos yaratan tartışmalar insanların daha çok ilgisini çekiyor. Tumblr internet sitesi üzerinden 2 arkadaş arasında başlayıp, Hollywood dünyasındaki yıldızlara kadar uzanan elbise tartışması bugünlerde yerini başka bir fotoğrafa bıraktı.

1/ 36
Yalan söyleyen fotoğraflar

Bir internet sitesi olan 9Gag üzerinden bir kullanıcı tarafından paylaşılan bu fotoğraf, sosyal medyaya damgasını vurdu.

2/ 36
Yalan söyleyen fotoğraflar

Paylaşılan fotoğraftaki "Bu kedi aşağı mı iniyor yoksa yukarı mı çıkıyor?" tartışmaları sosyal medyada insanları ikiye böldü. Bir grup tarafından aşağı indiği iddia edilirken başka bir taraf yukarı çıktığını kanıtlamaya çalışıyor. Fotoğrafa ilk baktığımızda kedinin ayaklarının gözükmesi, merdivenin sonundaki ışık ve merdiven basamaklarındaki çıkıntılar aşağı indiğini gösterirken, bir diğer grup kedinin hareketlerine bakarak yukarı çıktığını kanıtlamaya çalışıyor.

3/ 36
Yalan söyleyen fotoğraflar

Bazı uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre kedinin kuyruğunu kullanış biçimine bakarak kedinin basamakları çıktığını söyleyebiliriz. Kedinlerin basamak tırmanırken vücut dengelerini sağlamak amacıyla kuyruğunu salladığını söyleyen uzmanlara karşı çıkan bir mimar basamakların duvara bitişiklikleri ve çizgilerin yönlerine bakarak kesinlikle kedinin basamaklardan aşağı indiğini iddia ediyor.

4/ 36