Yaşlı demeye şahit lazım!

Yaşlı demeye şahit lazım!

Yaşlı demeye şahit lazım!

Ömrünü okuyarak ya da çalışarak geçiren pek çok insan, yaşlılığında bir köşeye çekilip dinlenmek ister. Ama bazıları da var ki yaşlılığa adeta meydan okuyor. Greta Pontarelly, Lloyd Kahn, Ruth Flowers, Robert Marchand, Annette Larkins, Doris Long, Yvonne Dowlen, Duan Tzinfu, Jim Morris, Alexander Rozental, Lynn Ruth Miller ve Valentin Badich, yaşlıyken kendini keşfedenlerden. 70’inde stand-up’a heveslenen Ruth Miller isimli kadın, şu an 80 yaşında ve komedyenlik yaparak zamanını geçiriyor. Ruth Flowers isimli başka bir yaşlı nine ise görenleri şaşkına çeviriyor. 72 yaşındaki Flowers, gece kulüplerinde DJ’lik yapıyor. Kulağında kulaklığıyla kameralara poz veren Flowers, sürekli ‘eller havaya’ modunda.

1/ 6
Yaşlı demeye şahit lazım!

İngiltere’de yaşayan Doris Long adlı kadın, 85 yaşındayken dağcılığa başlamış. Şu anda 100 yaşında olan Long, 99’uncu yaşına 11 katlı bir binaya tırmanarak girmişti. Çılgın nine, ‘iple iniş yapan dünyanın en yaşlı kişisi’ unvanını da elinde bulunduruyor.

2/ 6
Yaşlı demeye şahit lazım!

78’lik Lloyd Kahn, kaykay tutkunu. 65 yaşındayken kaykay öğrenen Kahn, o gün bugündür bu aktiviteyi yapmaktan kendini alamıyor.

3/ 6
Yaşlı demeye şahit lazım!

102 yaşında olan Robert Marchand bisiklet meraklısıyken, 87’lik Yvonne Dowlen buz pateni yaparak yaşlılığın tadını çıkarıyor.

4/ 6