Yavru fil İzmir 350 kilo

Yavru fil İzmir 350 kilo

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda dünyaya gelen ve günde 17 litre sütle beslenen, Türkiye’nin ilk bebek fili ’İzmir’, 10 ay içinde 350 kilogram ağırlığa ulaştı. İzmir’in katı gıdalardan en çok kuru incir ve salatalık yediği belirtildi.

1/ 7
Yavru fil İzmir 350 kilo

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nın en sevimli üyelerinden bebek fil İzmir büyüdükçe, bakıcılarının işi zorlaşıyor. Henüz 10 aylık olmasına rağmen şimdiden 350 kilograma ulaşan İzmir, her gün 6 öğünde toplam 17 litre süt içiyor. Bakıcılarının elinden sütünü biberonla içen İzmir, bir yandan da katı gıdalarla beslenmeye başladı. Ancak bakıcılar bu kez de İzmir’in yemek seçme problemi ile karşılaştı. Çokça salatalık ve özellikle kuru incir yiyen İzmir, kabak ve havuç türü gıdaları ise pek yemiyor. Annesi Begümcan’ın sürekli yanında gezdiği İzmir, bir yandan da onun tüm davranışlarını taklit ediyor. Onunla birlikte kum banyosu yapıyor, kendileri için ayrılan alanda yürüyor. Yalnız kaldığında ise plates topu ile oynuyor.

2/ 7
Yavru fil İzmir 350 kilo

İzmir Doğal Yaşam Parkı Müdürü Veteriner Hekim Hakan Öztürk, bebek fil İzmir’in tipik çocuk davranışları sergilediğini, yemek seçme, yaramazlık ve oyuna düşkünlük gibi özelliklerinin son derece normal sayıldığını söyledi. İzmir’in sağlıklı ve mutlu bir bebek fil olduğunu dile getiren Öztürk, fiziksel gelişiminin son derece olumlu bir seyir izlemesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydetti.

3/ 7
Yavru fil İzmir 350 kilo

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda barınan fil ailesinin en küçük ferdi İzmir, 5 Şubat 2011’de dünyaya geldi. Anne karnında 610 gün geçiren İzmir, doğduğunda 110 kilogramdı. Türkiye’de doğan ilk Asya fili olan yavrunun ismi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bir kampanya ile internet üzerinden belirlendi. En çok oyu alan ’İzmir’ adı yavru file verildi. (Posta)

4/ 7