Yıldızlar anlatıyor: Seks sahneleri...

Yıldızlar anlatıyor: Seks sahneleri...

Yıldızlar anlatıyor: Seks sahneleri...

Hollywood'un yıldız isimleri rol aldıkları seks sahneleri çekilirken nasıl hissediyorlar? Kate Winslett'tan Hugh Grant'a ünlü oyuncular anlatıyor...

Seks sahneleri, sinema filmlerinin ve TV dizilerinin çoğu zaman en dikkat çekici, üzerinde en çok konuşulan kısımlarından oluyor. Hele ki sahnelerdeki performanslar dünyaca ünlü oyunculara aitse… Bu sahnelerde oynayan oyuncuların aslında nasıl hissettiği hakkında fikriniz var mı peki? ‘Game of Thrones’ ve ‘The Tudors’ gibi TV dizilerinde defalarca sevişme sahnesi çeken, çıplak sahnelerde görülen 33 yaşındaki aktris Natalie Dormer misal, hiçbir oyuncunun bu sahnelerde rahat hissettiğini düşünmediğini söylüyor. Women’s Health dergisine konuşan oyuncu, “Seks sahnelerini rahatlıkla söyleyen oyuncu yalan söylüyordur” diyor: “Hiç bir zaman daha az… Travmatik değil, az utanç verici de değil de… Bu sahneler biraz sakarca oluyor.  Seks sahnelerinin koreografisi seksi ve cazibeli olmaktan çok uzaktır. Olay tamamen kamera açılarıyla ilgili ve o anı defalarca kere tekrarlamanız gerekebiliyor. Tamamen zamanlama ve teknikle ilgili bir durum.”
Dormer, setteki seks sahneleri üzerine konuşan ilk isim değil. Gelin diğer yıldız isimlerin seks sahneleriyle ilgili neler dediklerine bakalım…

1/ 9
Yıldızlar anlatıyor: Seks sahneleri...

Kate Winslet: Gerçekten çarşafların arasına karışmış haldeyken yanınızdaki oyuncuya dönüp “Burada ne halt ediyoruz?” dersiniz. “Sevgili anneciğim, bugün işte şu şu kişinin testisi yanaklarıma değdi.” Bu sahneleri bu şekilde düşünürseniz etik olmaz.

2/ 9
Yıldızlar anlatıyor: Seks sahneleri...

Dakota Johnson: Seks sahnesi çekmek şehvetli ya da memnuniyet verici bir an değildir. Gerçekten çok sıcak olur, cinsel anlamda bir sıcaklık değil bahsettiğim, çok terli ve rahatsız hissedersiniz. Dahası (‘Grinin 50 Tonu’ filminde) ellerim, ayaklarım ve gözlerim bağlıydı ve o tuhaf aletle bana vuruluyordu. Duygusal olarak çok zordu.

3/ 9
Yıldızlar anlatıyor: Seks sahneleri...

Mila Kunis: Seks sahnesi çekmek zordur. Partnerinizin arkadaşınız, bir kadın ya da bir erkek olması fark etmez; sonuçta 100 kadar set ekibi de sizinledir. Size ışık yapan, pozisyonunuzu değiştiren ekip elemanları… Hiç rahat bir ortam değil.

4/ 9