10 Adımda Hayatın Değişsin

10 Adımda Hayatın Değişsin

Herkesin dramatik dönemleri vardır. Her şeyin ne kadar sıkıcı olduğu, hayatının ne kadar monoton olduğunu düşündüğü zamanlar vardır.
Ancak böyle zamanlar genellikle bakış açımızdan kaynaklanır ve acilen yenşlenmemiz gerekir.
Her şeyin tek düze olduğunu düşünüytor ve aynaya bile bakmak istemiyorsan sana bazı önerilerimiz var.

Saçını Diğer Yana Doğru Ayır
Kadınlar saçlarının şeklini veya rengini değiştirdiklerinde kendilerini daha iyi hissderler. Eğer köklü bir değişiklik yapmak istemiyorsan saçını tarama şeklini değiştirebilirsin.
Normalde sağa doğru ayırıyorsan, ya ortadan ayır yada sola doğru. Bu görüntüye alışmaya çalışmak bile senin için bir değişiklik olacak.

Aksesuar Değişikliği
Tüm gardrobu değiştirmek elbette imkanlı değil, ancak göze batacak detayları değiştirmekte oldukça fark yaratacaktır. Örneğin kendine bir fular tarzı aratabilirsin, bir kaç çarpıcı çanta satınalabilirsin, saç bantları kullanmaya başlayabilirsin veya iri yüzükler takabilirsin.

1/ 5
10 Adımda Hayatın Değişsin

Kırmızı Ruj
İster esmer ol, ister sarışın veya kızıl; kırmızı rujun dikkat çekmediği ten rengi yoktur. Kendini daha iyi hissetmek, ilgiyi üzerine çekmek istiyorsan mutlaka kırmızı bir ruj edinmelisin. Kırmızı ruj sürdüğünde göz makyajını hafif tutarsan tüm dikkati dudaklarına çekmiş olursun.

Tırnak Şekli Ve Tarzı Değişimi
Her zaman küt törpülediğin tırnakların varsa daha oval bir tarz deneyebilirsin, veya tam tersi elbette. Açık renk ojeler kullanıyorsan daha koyu renkleri, parlak ojeleri deneyebilirsin. Ojelerinin üzerlerine farklı renklerde motifler yapabilir ve neşeli bir hale getirebilirsin.

Kuaförden Az Önce Çıkmış Havası
Her gün kuaföre gidemeyebilirsin, ancak bu havayı kendin yaratmaya ne dersin?
Gece yatmadan önce saçlarını sarabilirsin, saç düzleştiricin varsa bu şekilde saçlarına şekil verebilirsin. Hatta bir gece önce ıslak saçını örebilir ve sabah açıp, köpük veya sprey uygulayabilirsin. Böylece saçlarında farklı bir görüntü elde etmiş olacaksın ki bu modunu düzeltmeye yarayacaktır.

2/ 5
10 Adımda Hayatın Değişsin

Topuk Sesi
Kendini kötü hissettiğin bir günde, saçını makyajını yaparak, en sevdiğin elbiselerinden birini giyerek altına mutlaka topuklu bir ayakkabı giy ve eğer gidecek hiç bir yerin yoksa yakınlardaki bir alışveriş merkezine git ve sadece yürü. Topuğun çıkarttığı ses sana sadece güçlü hissettirmekle kalmayacak, topuk sesini fark eden insanların sana baktıklarını görmek hoşuna da gidecektir.

Tenini Arındır
Uzun zamandır evde vakit geçiriyorsan bedeninde bir tabaka oluşmuş gibi hissediyor olman normal. Sık sık duşa giriyor bile olsan, arınmak başka bir şeydir. İyi bir lif ile, duş fırçası ile veya peeling yaparak tenini rehavetten arındırmalısın. Küveti doldurabilir ve orada biraz zaman geçirebilirsin. Eğer bu sırada hafif bir müzik dinleme şansın varsa harika olur.

Gardırop İle Barışma
Uzun zamandır aynı kıyafetleri giyip duruyorsun. Daha önce aldığın ancak giymeye bir türlü fırsat bulamadığın veya cesaret edemediğin kıyafetlerin mi var? Onları elden çıkartmanın veya giymenin zamanı gedli geçiyor bile. Boşuna görüntü kirliliği yapan ve bir daha asla giymeyeceğin kıyafetlerini eleyerek, nelere ihtiyacın olduğunu belirlemelisin. Eğer elinden dikiş geliyorsa farklı kombinasyonlar yaparak, giymediğin kıyafetleri bambaşka biçimlere sokabilirsin.

3/ 5
10 Adımda Hayatın Değişsin

Gözlere Yepyeni Bir Çizgi
Bakışlar çok mühimdir. Hem aynada kendine bakarken iyi hissedersin, hem karşındaki insanı etkilemenin en kilit noktalarındandır. Göz kalemi seçiminde değişiklik yapmak ve daha önce denemediğin renkleri denemek seni ve bakışlarını başkalaştıracaktır.

Araştır, Öğren, Konuş
Sabah uyandığında kendine o gün için bir konu belirleyebilirsin. Artık internet üzerinden her bilgiye ulaşmak mümkün. Belirlediğin konu hakkında hatrı sayılır bilgi sahibi olmak hemen hemen bir gün içinde mümkün.
O zaman kendine bir konu belirle ve bu konuyu derinlemesine araştır. Arkadaşların veya ailen ile yanyana geldiğinde bu konu hakkında bilgece konuşmak inan sana çok iyi hissettirecek.

4/ 5