Aşk acısını unutmanın 10 yolu

Aşk acısını unutmanın 10 yolu

Aşk acısını unutmanın 10 yolu

Aşk acısı kıvrandırır, süründürür; fakat öldürmez. Çünkü öldürmemesi için 10 maddemiz var, okuyun ve uygulayın.

Aşk acısına karşı koymak için mutlaka yapmamız ve asla yapmamamız gerekenler var. Nelerden kaçınmalıyız, nelerden sakınmalıyız; öğrenip bu büyük savaş için gardımızı almalıyız.
 

1/ 13
Aşk acısını unutmanın 10 yolu

Dünyada hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Aşk da öyle! Hayal kırıklıkları, engellemeler, uyumsuzluk gibi etkiler ilişkinizi bir anda noktalamak zorunda bırakabilir. Peki bunları göğüslemeye ve onu unutmaya hazır mısın? Cevabın “hayır” ise işte sana onu unutmanı kolaylaştıracak 10 iyi yol... Herşeyden önce içindeki acaba geri döner mi dönmez mi düşüncesini yok et.Ayrıca ilerleyen zaman içinde karşı tarafın düşüncesi ne olursa olsun kendi kararını uygulamaktan vazgeçme.
 

2/ 13
Aşk acısını unutmanın 10 yolu

Gerçek duygularını test et

Yaşadığın gerçek bir aşk mıydı, yoksa sadece fiziksel bir çekim mi? Bunu test etmek için biraz geç olabilir ama eğer hissettiklerin sadece bir çekimse bunun zaten geçici bir şey olduğu bilmelisin. Onu görmediğin zaman giderek azalacağından ve bir gün son bulacağından emin ol.

3/ 13
Aşk acısını unutmanın 10 yolu

Görmemeye çalış

Ne demişler: “Gözden uzak olan gönülden ırak olur.” Her ne kadar ayrılığın ilk günlerinde aklından kolay kolay çıkmayacak olsa da, onu uzun zaman görmediğinde unutacağını bilmelisin. Bu nedenle onun olması muhtemel yerlere gitmemeye çalış. Hatta mümkünse, aynı arkadaş grubundakilerle bir süreliğine ilişkilerini askıya al.

4/ 13