Ayrılık sonrası 10 altın kural!

Ayrılık sonrası 10 altın kural!

1-Arkadaş kalmaya çalışmayın

Eski sevgilinizin bir zamanlar çok sevdiğiniz kişi olduğunu unutmayın. Kendinize mukayyet olabileceğinizden ve sınırları aşmayacağınızdan eminseniz aranızda yumuşak bir geçiş ortamı hazırlayabilirsiniz fakat arkadaş ilişkinizin yaralarınızı saracağını düşünmeye kalkışmayın. Biten bir ilişkinin ardından, henüz acınız tazeyken, arkadaş kalma düşüncesine kalkışmamanız daha doğru olacaktır. Hele ki, toparlanmak için yeterli zamanı kendinize vermediyseniz, işler sarpa sarabilir. Bizim size tavsiyemiz, en az yaralarınız iyileşene kadar bütün bağlarınızı koparmanızdır.

1/ 11
Ayrılık sonrası 10 altın kural!

2-Eski fotoğraflarınızı ve ondan kalanları ortadan kaldırın

Eski sevgilinizi yüreğinizden atmak için, birlikte çekilmiş fotoğraflarınızı masanızdan, duvarlarınızdan kaldırın. İstediğiniz tabloyu ya da arkadaşlarınızla harika dakikaları ölümsüzleştirdiğiniz fotoğrafları yeni çerçevelerinize yerleştirip duvarınıza asabilirsiniz. Onunla çekilen fotoğraflarınızı yırtıp atabileceğiniz gibi, kutunun içine koyup ortadan kaldırabilirsiniz. Birlikte satın aldığınız objeleri ortalıkta tutmamanızda fayda var. Ama gerçekten kullandığınız ve işe yarayan eşyalarsa yerlerini değiştirin, boyayın veya yenisini satın alın. Ayrıca yatak odanızı boyayın, yeni nevresim takımları alın, başucunuza sevdiğiniz kitapları dizin, lambanızı kendinize göre ayarlayın.

2/ 11
Ayrılık sonrası 10 altın kural!

3-Kendinizi alkole vermeyin

Acı çektiğimiz zaman içki gözünüze ne kadar çekici gelse de, ayrılık sonrası kişinin kendini içkiye vermesi inanın daha fazla acı çekmesine neden olacaktır. Sarhoş oluncaya kadar içmek, genel ayrılık listesinde sıralanan hataları yapmanızı sağlayacağı için bunu asla yapmamalısınız. Bunun yerine arkadaşlarınızla takılarak duygularınızı havalandırabilir, spor yapabilir, tatile çıkabilirsiniz, kendinizi çevrenize, çevrenizdeki ilişkilerde olup bitenlere adayabilirsiniz.

3/ 11
Ayrılık sonrası 10 altın kural!

4-Acıklı aşk şarkıları dinlemeyin ve öfkenizi kontrol edin

Acıklı aşk şarkıları sadece acınızı arttırmakla kalmaz, her dinleyişte eski sevgilinizi size yeniden hatırlatır, iyileşen yaranızı yeniden kanatır. Mevlana’nın dediği gibi hiddet ve asabiyette ölü gibi olun. Öfke ihtiyaçlar veya arzular engellendiğinde, incinme, terk edilme, tehdit gibi durumlarda gösterilen kızgınlık veya saldırganlık olarak tanımlanabilir. Bu nedenle acılı aşk şarkıları dinleyip, öfkeli olduğunuzda hareketlerinizin kontrolünü kaybedebilirsiniz, manasız şeyler yapabilirsiniz. Hatta normalde aklınızdan geçmeyecek kadar fena sözleri söyleyebilir, kavga edebilirsiniz. Ayrılık karşısında sabretmek sizi affetmeye yöneltir ki bu da yaşam sanatının bir başka becerisidir ve mutluluğun anahtarlarından biridir.

4/ 11