Bakireyken de hamile kalınabilir!

Bakireyken de hamile kalınabilir!

Kızlık zarı sadece cinsel ilişki sırasında mı bozulur?

Hayır. Çünkü yaşanan bazı travmalar da kızlık zarının yırtılmasına neden olabiliyor. Bisiklete binmek, bahçe duvarından atlamak, düşmek ve çok faal spor faaliyetlerinde bulunmak da (Dövüş sanatları, bacak açma hareketi yapılan sporlar) yırtılmalara sebep olabiliyor.

Kızlık zarı bozulmadan da gebelik oluşabilir mi?

Evet, kızlık zarı bozulmadan hatta tam ilişkiye girmeden bile gebelik oluşabilir. Sürtünme şeklinde bir ilişkide, erkeğin cinsel organı vajene girmeden de spermlerin bulaşması sonucunda kadın, hamile kalabilir ama kızlık zarı duruyor olabilir. Yani bakire ama gebe olabilir.

1/ 8
Bakireyken de hamile kalınabilir!

YENİLENMEZ!

Kızlık zarının tamiri mümkün mü?

Evet tamiri mümkün; ama bu hiçbir zaman kızlık zarının yırtılma öncesi haline döneceği anlamına gelmez. Yırtılan kızlık zarı yeniden eski haline gelmez, sadece atılan bir dikişle kanama yapacak şekle getirilir. Kızlık zarının tamirinde amaç kızlık zarını yeniden oluşturmak değil, kızlık zarının kanamasını sağlamaktır. Yani kızlık zarı yeniden oluşturulamaz.

Tamir edilen kızlık zarı yüzde 100 kanar mı?

Uzman bir hekim, doğru metotla kızlık zarını tamir ederse yüzde 100 kanayacak hale gelir.

2/ 8
Bakireyken de hamile kalınabilir!

KENDİLİĞİNDEN İYİLEŞMEZ!

Yırtılan kızlık zarı kendiliğinden iyileşebilir mi?

Hayır, hiçbir zaman kendiliğinden iyileşmesi mümkün değildir. Kızlık zarının yırtılan kısımlarının kendiliğinden tekrar birleşmesi söz konusu bile olamaz.

İLİŞKİ SAYISININ ÖNEMİ YOK!

Kızlık zarının dikilmesi için kaç kez ilişkiye girildiğinin bir önemi var mı?

İlişki sayısının bir önemi yok! Kadın kaç yaşında, kaç kez ilişkiye girmiş olursa olsun kızlık zarı kanama yapacak şekilde dikilebilir. Sadece kızlık zarının yapısıyla ilgili bir zorluk yaşanabilir. Ama ilişki sayısının bir önemi yoktur. Doğum yapmış kadının da kızlık zarı dikilebilir. Amaç kanama sağlamaktır.

3/ 8
Bakireyken de hamile kalınabilir!

Kızlık zarının dikildiği erkek tarafından anlaşılabilir mi?

Hayır. Ancak bir doktor muayene ederse anlayabilir. Yani kızlık zarının dikildiği erkek tarafından değil, doktor tarafından anlaşılabilir.

Zar birkaç kez dikilebilir mi?

Evet; kızlık zarını yeniden oluşturmak değil, sadece kanama yapacak şekle getirmek amacıyla yapılan bir operasyon olduğu için birçok kez dikmek mümkündür.

İlişkiden ne kadar süre önce dikilmesi gerekir?

Bunun birkaç farklı yöntemi var. Evlenmeden ya da ilişkiye girmeden birkaç gün önce yapılan dikişle uzun süre kalan dikişler de var. Bir yıl önce de dikiş yapılabilir ve ilişki sırasında kanayabilir. Lokal ya da genel anestezi altında yapılan, yaklaşık yarım saat süren bir operasyondur. Operasyondan sonra rahatlıkla günlük hayata dönülebilir.

4/ 8