Bebeğinize uykuyu öğretin

Bebeğinize uykuyu öğretin

"Uykunun eğitimi mi olur?" demeyin çocuğunuza her şeyin ilk eğitimini verdiğiniz gibi uykunun eğitimini de siz veriyorsunuz. Bebeğinizin uzun soluklu ve kaliteli bir uyku uyumasını istiyorsanız bu eğitimi ciddiye almalısınız...

1/ 10
Bebeğinize uykuyu öğretin

Uyku eğitimi, adından da anlaşıldığı gibi, bebeklere uyku konusunda eğitim vermek demektir. Bu eğitimin amacı bebeklere sallanmadan, emmeden, kucakta taşınmadan veya benzeri destekler olmadan kendi kendilerine nasıl uykuya dalabileceklerini öğretmektir.

2/ 10
Bebeğinize uykuyu öğretin

Uyku eğitiminde öğretmenler genellikle anne ve babalar olmakla birlikte; anneanne, babaanne, bakıcı ve uyku danışmanları da bu eğitim ekibinin birer parçası olurlar birçok zaman. Uyku eğitiminin temel mantığı, kendi kendine uykuya dalmanın öğrenilebilen bir beceri olduğu ve bunu anne-babaların bebeklerine daha ilk günlerden itibaren öğretebilecekleridir.

3/ 10
Bebeğinize uykuyu öğretin

Doğumu takip eden ilk aylardan itibaren bebeklerimize kendi kendilerine nasıl uykuya dalabileceklerini öğreterek ileride ortaya çıkabilecek muhtemel birçok uyku sorununun önüne geçmiş oluruz. Bir bebeği doğduğu günden itibaren sallayarak uyutursak, o bebeğe sallanarak uyumayı öğretmiş oluruz.

4/ 10