Biraz disiplin lütfen

Biraz disiplin lütfen

Speed Skater

Kalça, baldır kasları ve dizleri çalıştırır. Bilekleri egzersiz bandı ile birbirine bağlayarak ayakta durun (A). Gövdenin duruşunu bozmadan yere çömelebildiğiniz kadar çömelin ve sağ ayakla yana doğru bir adım atın (B). İki saniye boyunca öyle kalın ve başlangıca dönün. Çömelme pozisyonunu koruyarak sol tarafa doğru adım atın.

1/ 7
Biraz disiplin lütfen

Plank

Karın, kalça, baldır kasları, omuz ve sırtı çalıştırır. Egzersiz bandı ile ayak bileklerinizi birbirine bağlayın ve “plank” pozisyonuna geçin (A). 15 saniye öylece kalarak ayaklarınızı yavaşça birbirinden uzaklaştırmayı deneyin (B). Sırtınızı tamamen düz tutup 15 saniye boyunca pozisyonu bozmayın. Amaç karın kaslarını çalıştırmak! Hareketi iki defa uygulayın.

2/ 7
Biraz disiplin lütfen

Dizüstü Mekik

Karın, omuz ve kol kaslarını çalıştırır. Bir adet egzersiz tübülünü kapının üstüne sabitleyin. Kapıdan bir metre kadar uzaklaşarak yere dizüstü çömelin ve bandı göğsünüze doğru çekin (A). Gövdeyi mekik çeker gibi yere doğru eğerken yavaşça nefes alıp verin ve karın kaslarınızı sıkın (B). Bu şekilde birkaç saniye bekleyin ve doğrulun.

3/ 7
Biraz disiplin lütfen

Lateral Raise in Lunge Position

Kalça, baldır, diz, omuz ve sırt çalıştırır. Sol ayakla egzersiz tübülüne basarak öne doğru hamle duruşuna geçin ve elleri iki yana açın. Sol baldır yere paralel olana kadar alçalın. Nefes alıp verirken kolları da yükseltin (A). Kollar omuz hizasına gelince pozisyonu koruyarak bekleyin (B). Aynı hareketi sağ bacakla da yapın.

4/ 7