Bronzluğu korumanın 6 yolu

Bronzluğu korumanın 6 yolu

Bronzluğu korumanın 6 yolu

İçeriden destek

Sebze ve meyve: Tatil sonrasında bronzluğunuzu korumanın en önemli yollarından biri öğünlerinizde bolca sebze, taze salata ve meyve tüketmeniz. Örneğin, kayısı, havuç ve tazı kırmızı biber uzmanların mutlaka "Yemek gerekir" dediği besinler. İçerdikleri beta-karoten cildin bronz tonunu muhafaza etmesini sağlıyor. Fındık, balık ya da kakaonun içinde bulunan bakır da metabolizmayı aktive ediyor. Ayrıca destek olarak alabileceğiniz özel vitamin kapsülleri de sadece hücreleri korumakla kalmıyor aynı zamanda içten bronzluğu da destekliyor.

1/ 7
Bronzluğu korumanın 6 yolu

Bolca su depolayın: Günde en az iki litre su tüketmek gerektiğini artık biliyorsunuz. Çünkü sıvı kan dolaşımını harekete geçiriyor, ciltte daha fazla kan dolaştığında ise cildin rengi ortaya çıkıyor.
 

2/ 7
Bronzluğu korumanın 6 yolu

Bol bol kremlenin: Eğer o kadar zahmete girip bronzlaştırdığınız teninizin rengini kışa kadar korumak istiyorsanız, öncelikle cildinizin kurumasını önlemelisiniz. Çünkü kuruyan cilt kepeklenmeye ve oluşan ölü deri hücreleri de pul pul olup dökülmeye başlıyor. Bu yüzden vücudunuzu mümkün olduğunce kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Güneş sonrası losyonlar, vitamin maskeleri ve jojobalı vücut yağları vücudun nem ihtiyacını karşılamak için ideal.
 

3/ 7
Bronzluğu korumanın 6 yolu

Temizlik şart: Banyoda ya da duş sırasında soft dokunuşlu cilt temizleme ürünlerini kullanın. Alkollü temizleme ürünleri ya da yüz tonikleri güneşten yanmış cilde zarar verir. En iyisi cildinizde bol bol temizleme mendilleri ya da temizleme sütü kullanmak.
 

4/ 7