Cindy Crawford'dan 6 ders!

Cindy Crawford'dan 6 ders!

Cindy Crawford'dan 6 ders!

Cindy Crawford için 90’lı yıllara damga vuran model desek abartılı olmaz. 20 Şubat’ta 50’nci yaşını kutlayacak olan top model, doğum günü öncesinde bir anı kitabı yazdı. 29 Eylül’de çıkacak ‘Becoming’ adlı kitapta kariyerini anlatırken yaşama dair çok önemli öğütler sıralıyor

1/ 8
Cindy Crawford'dan 6 ders!

Bu kitap aslında dünyaca ünlü bir model olmanın asla tesadüf olmadığının hikâyesi. 2012’de Almanya’da röportaj yaptığım Cindy Crawford bu kadar ikonik bir model olabilmesini “Yüzde 50 şans, yüzde 50 doğru zamanda, doğru yerde olmak” diye açıklamıştı. Ama kitabı inceledikten sonra durumun o kadar basit olmadığını anladım. Playboy’un kapak kızından, iki çocuk annesi istikrarlı bir eşe dönüşen Crawford’un kariyerinde ve yaşam şeklinde başarı hedefli yapılan o kadar çok hamle var ki! Hayat dersi niteliğinde şeyler... O yüzden lafı fazla uzatmadan Cindy’nin öğütlerini sıralamaya başlıyorum.


Los Angeles’ta yaşıyorum, çoğu zaman jean giyiyorum. Günlük giysilere biraz seksapel katmayı seviyorum! Seksilik bir tavır meselesi ama bu tavrı kıyafetlerinizle destekleyebilir, seksiliğinizin altını çizebilirsiniz.

2/ 8
Cindy Crawford'dan 6 ders!

KENDİNİZE GÜVENİN

Modelliğe başladığımda bu meslek hiç de prestijli değildi. Ama ben kendime güvendim ve yaptığım işin en iyisi olmaya odaklandım. Zeki olduğunu kanıtlamak için yanında Dostoyevski taşıyan kızlardan olmadım. Onların kendilerini kandırdıklarını biliyordum. Siz de hislerinize ve kendinize güvenin. Seçtiğiniz meslek toplum tarafından onaylanmayan bir iş olsa da en iyi şekilde yaptığınızda alkışlanacaksınız.

3/ 8
Cindy Crawford'dan 6 ders!

FARKLILIKLARINIZI KUCAKLAYIN

Her ergen gibi ben de 13 yaşındayken kendimden nefret ediyordum. Saçımdan, kaşımdan ve dudağımın üzerindeki benden... Çünkü o ben yüzünden sürekli alay konusu oluyordum. Büyüdükçe farklılıklarımı kucaklamaya başladım... Benim ünlü olduğum dönem tabuların yıkıldığı dönemdi. Christy Turlington, Linda Evangelista, Naomi Campbell... Güçbirliği yaparak “Güzel kadın sıska, sarışın ve mavi gözlüdür” tabusunu yıktık.


Mesleğin modellikse çıplaklığı sorgulaman çok saçma. Çıplaklık konusunda aile içinde fazla söz hakkım yok maalesef. Kızım Instagram’a biraz açık bir fotoğraf yüklüyor, abisi “Bak ne koymuş” diye bana gösteriyor. Ben, “Sorun değil” deyince de “Zaten sen de Playboy’a poz verdin” diyor.

4/ 8