Diyet yapmadan kilo vermenin 24 yolu

Diyet yapmadan kilo vermenin 24 yolu

Öğünlerinizin Zamanını Ayarlayın

Bir kronometreyi 20 dakikaya ayarlayın ve kendinizi yavaş yemek yiyen biri olarak yeniden keşfedin. Bu komplike bir diyet planı olmadan incelmek için en iyi alışkanlıklardan biridir. Her lokmanın tadını çıkarın ve bunu alarm çalana kadar sürdürün. Hızı ayarlanan öğünler daha küçük porsiyonlardan büyük tat almanızı sağlarken vücudun tokluk hormonlarını tetikler. Yemeği aç kurtlar gibi aceleyle yemek bu sinyalleri önleyerek aşırı yemeye neden olur.Daha Fazla Uyku, Daha Az Kilo

Günlük kalori alımını 2,500 olarak kabul eden Michigan Üniversitesi araştırmacılarına göre, gece 1 saat fazla uyumak kişinin bir yılda 6 kilo vermesine yardımcı olabilir. Senaryolarına göre, boş aktivitelerin - ve olağan dikkatsiz atıştırmaların - yerini uyku aldığında çaba sarf etmeden kalorilerinizi %6 oranında kesebilirsiniz. Sonuçlar her insan için farklı olabilir ancak uyku başka bir yöntemle de yardımcı olabilir. Çok az uyumanın iştahı arttırarak olağanüstü biçimde aç olmanıza neden olduğuna dair kanıtlar da vardır.

1/ 13
Diyet yapmadan kilo vermenin 24 yolu

Daha Fazla Sebze Servis Edin, Daha Fazla Sebze Yiyin

Bu akşam yemeği için bir yerine üç sebze yemeği hazırlayın, böylece gerçekten çaba göstermeden daha fazla sebze yiyeceksiniz. Daha çok çeşit insanı daha fazla yemek için kandırır - daha fazla meyve ve sebze yemek de kilo vermek için harika bir yoldur. Daha fazla lif ve su içeriği, daha az kalori ile doymanızı sağlar. Sebzeleri yağ eklemeden pişirin. Bol yağlı terbiye ve soslarla yararlarını azaltmak yerine, sebzelere limon suyu ve baharatlarla lezzet katın.

Çorba Varsa, Kilolar Gider

Günlük beslenmenize et suyuna çorba ekleyin ve daha az kalori ile doyun. Etli ve sebzeli çorba, tortilla çorbası ve Çin won-ton çorbası deneyebilirsiniz. Özellikle öğünün başlangıcında çorba olması faydalıdır çünkü yemenizi yavaşlatır ve iştahınızı frenler. Düşük sodyumlu et suyuna ya da konserve çorbaya, taze ya da donmuş sebze ekleyin ve pişirin. Kremalı çorbalara dikkat edin, bunlardaki yağ ve kalori miktarı fazla olabilir.

2/ 13
Diyet yapmadan kilo vermenin 24 yolu

Tam Tahılları Tercih Edin

Kahverengi pirinç, arpa, yulaf, karabuğday ve tam buğday gibi tam tahıllar, gizli kilo verme stratejiniz için uygundur. Daha az kalori ile doymanızı sağlayabilir ve kolesterol profilinizi iyileştirebilir. Artık waffle, pizza hamuru, makarna ve yumuşak “beyaz” tam buğday ekmeği gibi çeşitli ürünlerin de tam tahıllı versiyonları bulunmaktadır.

Gözleriniz Küçük Beden Kıyafetlerinizin Üzerinde Olsun

Sevdiğiniz eski elbiselerinizi, eteklerinizi ya da kotlarınızı her gün görebileceğiniz bir yere asın. Bu gözünüzün sürekli ödülünüz üzerinde olmasını sağlar. Bu kıyafetlerinizden daha rahat olan birini seçin, böylece bu ödüle nispeten kısa bir zamanda ulaşabilirsiniz. Ardından bir sonraki küçük ve ulaşılabilir hedefiniz için bir önceki yılın kokteyl elbisesini seçin.

3/ 13
Diyet yapmadan kilo vermenin 24 yolu

Pastırmayı Boş Verin

Kahvaltınızda ya da öğle yemeğinde tükettiğiniz iki dilim pastırmadan ya da salamdan vazgeçin. Bu basit hareketle yaklaşık 100 kalori daha az almış olursunuz ve bu bir yılda 4,5 kilo vermenize yardımcı olabilir. Daha az kalori ile bu lezzetin yerine geçebilecek başka sandviç malzemeleri vardır. Domates dilimleri, çarliston biber, kızarmış kırmızı çan biber, hardal ya da hafif baharatlı keçi sütü peyniri deneyin.

Daha İyi Bir Pizza Dilimi Hazırlayın

Pizza için et yerine sebze malzemeleri seçerseniz öğününüzden 100 kalori kısmış olursunuz. Diğer zayıflatıcı pizza numaraları: Yağsız ya da az yağlı peynir ile sadece zeytinyağı kullanarak ince, ekmek benzeri bir hamur tercih edin.

4/ 13