Doğru ruj seçimi için 14 ipucu

Doğru ruj seçimi için 14 ipucu

Dudaklar kadınların en hassas, en çekici yanlarındandır. Ama dudakların boyanması bazen bir sorun halinde önümüze çıkar; çünkü hoşa giden ve gerçekten yakışan rujlar her zaman birbiriyle örtüşmez.

Rujunuzun makyajınızla, ama en önemlisi doğal cilt tonunuzla uyumlu olması gerekir. İşte size doğru ruj seçimi ile ilgili 14 ipucu.

1/ 9
Doğru ruj seçimi için 14 ipucu

Ruju düzgün ve pürüzsüz sürmenin en iyi yolu nedir?

Hafifçe gülümseyerek dudaklarınızı gerin ve asla büzmeyin.
Soluk renkli dudaklarım için nasıl bir ruj kullanmalıyım?

Solgun ciltliler şeftali, pembe ve hatta soluk bejleri tercih ederken, koyu tenliler kahverengi içeren daha sıcak tonları tercih etmeli. Hepsi bir yana, soluk renkli dudaklarınızı dramatik, dumanlı gözlerle de dengeleyebilirsiniz.

2/ 9
Doğru ruj seçimi için 14 ipucu

Mükemmel kırmızı ruj diye bir şey var mı?

Herkes için mükemmel kırmızı bir ruj vardır. Kendinizinkini bulmak için paketin üzerindeki ve tüpte görünen renge önem vermeyin. Ruju elinizin üzerinde denemek yerine dudağınızın doğal rengine daha yakın olan parmak uçlarınızda deneyin.
Saç renginize uygun ruj rengini bulmanın bir kuralı var mı?

Soluk tenli kızıllar, bej ya da kayısı rengini tercih etmelidir. Kolay kolay bronzlaşamayan sarışınlar, mercan ya da pembe tonlarını seçmeliler. Kumral tenli esmerler, kırmızı renk tonlarına ihtiyaç duyarlar. Teni ve saçı koyu olanlar, altın tonlarda bir şey seçmeliler.

3/ 9
Doğru ruj seçimi için 14 ipucu

Dudaklarımın daha dolgun görünmesini nasıl sağlarım?

Dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudaklarınızın doğal çizgisinin yukarısından dudak kalemi çekmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bunun yerine mat renkli bir dudak boyası sürdükten sonra üst dudağınız boyunca uzanan kavis bölümüne ince bir fırçayla biraz aydınlatıcı sürün.
Soluk renkli dudaklarımın gece için güzel görünmesini nasıl sağlarım?

Mat renkli taban rengini sürdükten sonra, yanardöner renkte bir göz farını dudaklarınıza sürün. Parlatıcıdan daha zarif bir ışıltı verecektir.

4/ 9