Düğün öncesi en çok yapılan 5 hata

Düğün öncesi en çok yapılan 5 hata

Cilt bakımını düğünden hemen önce yaptırmak
En özel gününüzde küçük siyah noktalarınızla ortalarda gözükmek istemediğinizi biliyoruz. Binlerce fotoğrafla ölümsüzleşecek o en mühim gün öncesinde cildinizin bebek gibi görünmesini istemekte haklısınız.

Ancak peeling, kese, cilt bakımı ve maske gibi tüm işlemleri düğün gününüzden en az 3 gün önce yaptırmalısınız. Son ana bıraktığınız her işlemle büyük bir risk alacağınızı unutmayın!

1/ 7
Düğün öncesi en çok yapılan 5 hata

Epilasyonu son güne bırakmak
Tüylerinizden kurtulmak için hangi yöntemi kullandığınız fark etmez. Fark eden tek şey bunu son güne bırakıp bırakmadığınız. O büyük gün öncesi stres altına girerek daha fazla hassaslaşacağınızı biliyoruz. Bu duygusal hassaslık vücudunuzda da çeşitli tepkimelere yol açabilir.

Örneğin daha önce hiçbir yan etkisini görmediğiniz ağda, aşırı hassasiyete yol açıp kıpkırmızı görünmenize sebep olabilir. Özellikle yüz bölgesi, hassas bir yapıya sahip olduğundan ve düğün boyunca en göz önünde bulunacak yeriniz olduğundan ekstra bir dikkate değer.

2/ 7
Düğün öncesi en çok yapılan 5 hata

Makyajınızı saçınızdan önce yaptırmak
Saçınızı ve makyajınızı aynı salonda yaptırmayı düşünüyorsanız, muhtemelen oradakiler sizi zaten doğru yönlendireceklerdir. Önce saçınızı yıkayıp, yapılması gereken temel işlemleri yapacak ve saçınızı son haline getirmeden sizi makyaj koltuğuna oturtacaklardır.

Fakat saçınızı ve makyajını farklı yerlerde yaptıracaksanız ve bu rutine uyarak önce makyajınızı yaptırmaya giderseniz, makyajın ardından kuaföre gittiğinizde saç yıkanacağından yüzünüzdeki uygulama kaçınılmaz olarak zarar görecektir.

3/ 7
Düğün öncesi en çok yapılan 5 hata

Makyaj sabitleyici kullanmamak
Düğününüz hayallerinizde her zaman yer alacak, sizin için büyülü bir gün olacak. Bu büyülü günde görüntünüzü riske atmak istemeyeceğinizi biliyoruz. Daha düğünün ilk saatlerinde uçup gitmiş bir farı veya akmış bir maskarayı aklınızda canlandırın. O kuaförden çıktığınız halinizden eser yok değil mi?

Hayatınız boyunca fotoğraflara bakarken mutsuz olmamak için suya dayanıklı bir maskara tercih edin ve mutlaka makyajınızı yapan kişiden makyaj sabitleyici kullanmasını isteyin. Ayrıca makyajınızın zeminine süreceği baz, makyajınızın daha uzun saatler kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

4/ 7