Erkekler hangi kadınları sever?

Erkekler hangi kadınları sever?

Erkekler hangi kadınları sever?

Erkeklerin kadınlarda hangi özellikleri seksi bulabileceğini saptamak, kumsaldaki kum tanelerini teker teker saymak kadar zordur. İlk tercih olman neye bağlı tam olarak bilemezsin. Sarışın olmana mı? Evet, erkekler sarışın sever. Kumral, esmer ve kızıllara da bayılır. Uzun boylu, devlet gibi hatunlar dayanılmazdır, çıtı pıtı minyon kızların da yeri ayrıdır. Evrendeki her manken inceliğindeki kadına karşılık, yuvarlak hatlı, dolgun kalçalı bir tanrıça vardır. Bu iş gittikçe daha karmaşık hâle geliyor...
Erkek libidosunun bulanık sularında araştırma yapmak hiç de kolay değil. Biçimli bir vücut ve Truvalı Helen’i kıskandıracak bir yüze sahip olmak, Whoopi Goldberg’e benzemekten daha mı iyidir? Tabii ki. Ama bir erkeğin başını döndürebilmek için ille de mitolojideki tanrıçalara benzemek zorunda değilsin. Muhtemelen farkında olmadığın pek çok seksi özelliğin vardır. Sen farkında olmayabilirsin ama kocan, erkek arkadaşın ya da spor salonundaki yakışıklı bu özelliklerinin farkındadır ve senin için deli oluyordur. Bunları aklında tut ve avantaja çevir. Unutma: Bazen kahkahan, kendine olan güvenin ve hatta gözlüklerin bile bakışları sana çevirmeye yeter.

1/ 8
Erkekler hangi kadınları sever?

Her kadın espritüel erkekleri çekici bulduğunu söyler. Erkekler de bunu bilir! Bu yüzden erkekler seni güldürmek için herkesin içinde şaklabanlık yapmaktan çekinmez. Bunun sebebi, kadının dikkatini üzerine çekmeyi başaran erkeğin yaşadığı ego sarhoşluğundan çok daha fazla. Seni kahkahalarla güldürmeyi başaran erkek mutlu olur. Kahkaha atmasını bilen, mizah anlayışı kuvvetli ve espri yapmaktan çekinmeyen bir kadın da çok çekicidir. Hawaii Üniversitesi’nden Psikoloji Profesörü ve Seks Araştırmacısı Elaine Hatfield, kahkahanın bulaşıcı olduğunu söylüyor: “Bir kahkaha patlattığında kendini çok daha mutlu hissedersin.” Erkekler kalabalık içinde, hatta kurumsal bir ortamda olsa bile çılgın kahkahalar atmaktan çekinmeyen neşeli bir kadının, baş başayken de eğlenceli olacağını ve yatak odasına biraz espri taşımaktan çekinmeyeceğini düşünüyor. (Tabii o soyunduğu zaman kahkaha atmaman şartıyla!)

2/ 8
Erkekler hangi kadınları sever?

Şu eski gözlük çerçeveleri sana ergenlik sivilcelerini ve diş tellerini çağrıştırıyor olabilir. Ama erkeklerde nedense tam tersi bir etki yaratıyor. Kalın çerçeveli gözlükler takan bir kadın entelektüel görünmekle kalmaz, aynı zamanda erkeklerin “kütüphaneci kız” fantezisini de tetiklemiş olur. She Comes First: The Thinking Man’s Guide to Pleasuring a Woman kitabının yazarı Ian Kerner, bugünlerde herkesin ya kontakt lens kullandığını ya da lazer operasyonu yaptırdığını söylüyor: “Kütüphaneci kız, aklı başında ve düzgün biri gibi görünüyor olabilir ama derinliklerinde kaynayan bir seksapelite olduğu kesindir.” Günümüzde gözlük kullananlar azınlıkta kaldı, bu yüzden gözlüğünü her gün takan kızlar iyice kıymete bindi. 30 yaşındaki Jason, bir tıp öğrencisi olan karısı lazer operasyonu yaptırmaya karar verdiğinde neredeyse depresyona giriyormuş: “Hayal kırıklığına uğradım çünkü onun gözlüklü halini gerçekten çok beğeniyordum. Çok seksiydi ve bence ona farklı bir hava katıyordu.”

3/ 8
Erkekler hangi kadınları sever?

Koluna yaptırdığın kuru kafa dövmesine kafayı taktıysa, senin biraz fazla sert bir kadın olduğunu düşünüyor olabilir. Normalde erkekler hasta köpeklere şefkat gösteren, çocuklar için turta pişiren kadınları tercih eder. Ama aynı kadın, gerektiğinde kaba kuvvet göstermekten çekinmiyorsa, o zaman ayrı bir seksapeli vardır. Lise aşkıyla evlenen 30 yaşındaki Finansal Danışman Bill, karısının içindeki aksiyon kahramanına kimi zaman şahit oluyormuş: “Bir defasında bir gece kulübüne gitmiştik. Birden mekâna mafya filminden fırlamış gibi görünen adamlar doluverdi. Bardan içki alırken onlardan biriyle başım belaya girdi. Adam tam bana kafa atmaya hazırlanıyordu ki, arkadan karım yetişti ve adamı saçlarından kavradığı gibi kafasını bar tezgâhına geçiriverdi. Adam o kadar afalladı ki ne olduğunu anlayamadı bile.” Burada rahatlatıcı olan bir şey var aslında: Erkekler bazen süper erkek rolü oynamaktan sıkılır. Bir mola verip dizginleri kadının eline bırakmak isteyebilir; özellikle de kapalı kapıların arkasında ilk hareketin senden gelmesine bayılır. Kerner, “Hayat boyunca baskın taraf olması gerektiğini düşünen erkekler için, bu rolü bazen devredebilmek son derece çekicidir” diyor. Ayrıca bir kadının güçlü olmasının, zinde ve sağlıklı olduğunun işareti olduğunu da ekliyor: “Sonuç olarak erkekler sağlıklı ve hayat dolu kadınları çekici bulur.”

4/ 8